زمين‌هاي مرغوب كشاورزي از هر گونه آسيب محافظت شوند

قزوين-ايرنا-نماينده ولي فقيه وامام جمعه قزوين گفت: زمين‌هاي مرغوب كشاورزي بايد با نظارت جدي دستگاه هاي مربوطه از هر گونه آسيب و تغيير كاربري محافظت شوند.

به گزارش ايرنا،آيت‌الله عبدالكريم عابديني عصر سه شنبه در ديدار مديران بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان قزوين با وي كه به مناسبت سالروز تاسيس حساب 100 به فرمان حضرت امام (ره) انجام شد، اظهار كرد: در ساخت و ساز مسكن بايد دقت شود تا زمين‌هاي مرغوب كشاورزي مورد آسيب قرار نگيرند و اين اراضي كاربري اصلي خود را از دست ندهند.
وي تصريح كرد: در توسعه شهرك‌هاي صنعتي بايد به اين نكته توجه داشت كه صنايع در زمين‌هايي ايجاد نشوند كه كاربري كشاورزي دارند تا اين حوزه حياتي در معرض آسيب و خطر قرار نگيرد.
نماينده ولي فقيه در استان قزوين در ادامه با قدرداني از خدمات بنياد مسكن قزوين در مناطق زلزله‌زده كرمانشاه، خاطرنشان كرد: بسياري از واحدهاي توليدي استان آماده ارائه خدمت به مناطق زلزله‌زده هستند و بنياد مسكن اين ظرفيت را دارد كه زمينه اين خدمت رساني را فراهم آورد.
امام جمعه قزوين همچنين پيشنهاد كرد تا در صورت فراهم بودن شرايط، نمازهاي ظهر ادارات در مساجد نزديك هر اداره برگزار شود چرا كه نماز در مسجد ارزش بيشتري دارد و موجب ارتباطات عميق‌تر و صميمي‌تر بين مردم و مسئولان مي‌شود.
6104*3013