احياي رژيم حقوقي زاينده رود مستلزم اقدام حاكميتي است

تهران-ايرنا- نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي احياي رژيم حقوقي زاينده رود را مستلزم اقدام حاكميتي و نظارت دقيق بر مصرف استان هاي بالادست و پايين دست اين استان عنوان كرد.

به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، «حميد رضا فولادگر» در نطق ميان دستور جلسه علني روز سه شنبه مجلس گفت: درخواست نمايندگان، كشاورزان و عموم مردم اجراي مصوبات شوراي عالي آب و شوراي هماهنگي زاينده رود در توزيع و مصرف عادلانه آب است.
وي افزود: با در نظر گرفتن شرايطي كه آمارهاي مسئولين و واقعيت هاي موجود حكايت مي كند بايد از همه راه هاي ممكن براي تامين آب آشاميدني مردم استفاده كنيم.
نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: عاملي كه زاينده رود را به وضع موجود رسانده، علاوه برخشكسالي مديريت ناصحيح آب و به هم خوردن رژيم حقوق زاينده رود بود.
فولادگر از كشاورزان درخواست كرد اعتراض هاي به حق خود را از مجاري و روش هاي قانوني اعلام كنند و در عين حال گفت:اگرچه خشكسالي بي سابقه است و ذخيره سد زاينده رود از 47 سال تاسيس تاكنون به كمترين ميزان ممكن رسيده است اما كمبودها نيز بايد عادلانه باشد.
وي تصريح كرد: بهينه سازي مصرف و صرفه جويي در هر سه بخش شرب، صنعت و كشاورزي در همه مناطق و استان هاي بالادست و پايين دست بايد عملي شود.
نماينده مردم اصفهان در مجلس همچنين گفت: طرح توسعه كشاورزي خصوصا در مناطق بالادست يا در مناطق غيره بهره ور بايد كنترل و برداشت هاي غيرمجاز آب متوقف شود و آلودگي كلان شهر، فضاي سبز، رعايت مسائل زيست محيطي و حفظ باغ ها هم بايد در نظر گرفته شود.
فولادگر در بخش ديگر از نطق خود به حمله موشكي ‌آمريكا، انگليس و فرانسه به سوريه اشاره كرد و افزود: اين حمله نه به لحاظ نظامي اقدام با اهميتي بود و نه به لحاظ سياسي تاثيرگذار بود و كمكي هم به آرامش و صلح نكرد بلكه نشان داد آمريكا عامل ناامني در منطقه است.
وي با تاكيد براينكه اين حمله موجب انسجام نيروهاي مقاومت شد، افزود: دنيا مشاهده مي كند ايران در ادعاي مبارزه با تروريسم صادق است اما نظام سلطه و آمريكا نقض عهد مي كنند.
عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس با بيان اين كه از مردم انتظار مي‌رود مشوق توليد كالاي ايراني و ناظر بر كيفيت آن باشند، ادامه داد: توليد كننده بايد با در نظر گرفتن فضاي رقابتي، محصولات خود را با كيفيت، قيمت و خدمات پس از فروش مناسب ارائه كند.
وي يادآورشد: حاكميت نيز بايد شرايط رقابت عادلانه را فراهم كرده و با بهبود فضاي كسب وكار، رفع موانع توليد و ارائه تسهيلات به دنبال تحقق شعار سال باشد.
نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد:در اين راستا همكاري قوا با هم نياز است و مجلس هم اگر ضرورت داشت بايد به اصلاح قوانين بپردازد.
سيام**2021**1336