۲۷ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۱۵
کد خبر: 82888039
۰ نفر
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عازم عراق شد

تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور دیدار با مقامات، فعالان و نخبگان فرهنگی و هنری عراق و در راستای توسعه روابط فرهنگی و هنری، عازم این كشور شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، سید عباس صالحی روز دوشنبه برای دیدار و ملاقات های مختلف با مقامات سیاسی، فرهنگی، هنری و علمای دینی عراق به همراه یك هیات از معاونین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عازم این كشور شد.
دیدار با فعالان و نخبگان فرهنگی و هنری عراق و زیارت حرمین امامین جوادین (ع)، از جمله برنامه های صالحی در نخستین روز از سفرش به این كشور است.
براساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بازدید از موزه هنرهای معاصر وزارت فرهنگ عراق، دیدار با وزیر فرهنگ و گردشگری عراق، حضور در نشست خبری، دیدار با معاون اول رییس جمهور عراق و دیدار با رییس شبكه العراقیه از دیگر برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین روز از سفر او به عراق خواهد بود.
به گزارش ایرنا، سید عباس صالحی با كسب رای اعتماد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به عنوان سیزدهمین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با كسب ۲۴۲ رای موافق، ۲۵ رای مخالف و ۲۱ رای ممتنع به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سكانداری این وزارتخانه معرفی شد.
وی در راستای اعلام برنامه و رویكردهای خود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تاكید بر تقویت دیپلماسی فرهنگی، با این سفر در مقام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نخستین سفر رسمی خارجی خود را كلید زد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی علاوه بر تاكید بر گسترش دیپلماسی فرهنگی، در سخنان خود همواره بر تلاش بر تقویت دیپلماسی شیعه با مردم عراق و توجه بر این مهم نیز تاكید داشته است.
صالحی همچنین به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم به منظور عملی كردن برنامه ها و وعده های ارائه شده خود به مجلس شورای اسلامی برای برقراری عدالت فرهنگی، از ابتدای ورود خود به این وزارتخانه، سفرهای مختلفی به استانها و شهرستان ها داشته است.
فراهنگ ** 1355 **1880