۲۷ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۰۶
کد خبر: 82887711
۰ نفر
استارت آپ ها پارسال 60 هزار میلیارد تومان درآمد داشتند

تهران - ایرنا - معاون علمی رییس جمهوری با بیان این كه نسل جدید كارآفرینی شكل گرفته است، گفت: شركت های استارت آپ در سال 96 مقدار 60 هزار میلیارد تومان فروش داشته اند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «سورنا ستاری» روز دوشنبه در آیین گشایش یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانك و بیمه، گفت: برخی شركت های تازه تاسیس، قرار است كه بزودی در بازار سرمایه عرضه شوند.
وی یادآور شد: در گذشته شركت های نفتی و خودروسازی در صدر شركت های بزرگ قرار داشتند اما در حال حاضر، شركتهای استارت آپی در صدر ایستاده اند.
ستاری با اشاره به سابقه تاسیس یك شركت استارت آپ بخش حمل و نقل در كشور، بیان داشت: چند سال قبل چند جوان برای پیشنهاد همكاری در بخش استارت آپ به تاكسیرانی مراجعه كردند كه آنها را بیرون كردند، اما در حال حاضر، این شركت استارت آپی در مدت بیش از یك سال بیشتر از یك میلیارد دلار ارزش یافته است.
وی درباره چرایی حمایت مردم از خدمات استارت آپ ها گفت: علت این حمایت، این است كه سایر شركت ها خدمات، گران و غیر شفاف به مردم ارایه كرده اند.
معاون علمی رئیس جمهوری با انتقاد از برخورد با استارت آپ ها در كشور، گفت: بلایی كه تلگرام سر كشور آورد به دلیل نادانی خودمان بود.
وی تاكید كرد: به هر میزان كه جوانان و داخلی ها را محدود كنیم، خارجی ها وارد می شوند.

اخبار اقتصادی ایرنا در كانال تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**2025*1070** 6075