۲۶ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۲۳:۱۵
کد خبر: 82887237
۰ نفر
زمستان به جاده های مازندران برگشت

ساری - ایرنا - در حالی چهار روز تا پایان نخستین ماه بهار زمان باقی مانده است ، بارش برف شدید جاده های مازندران را یكشنبه شب زمستانی كرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، هم اكنون محورهای كندوان ، هراز و سوادكوه كه مازندران را به پایتخت كشور و جاده كیاسر كه ساری را به استان سمنان وصل می كند ، طبق گزارش مركز مدیریت راههای مازندران برفی است و ترافیك در این محورها به خصوص كندوان نیمه سنگین است.
بر اساس گزارش هواشناسی مازندران ، بارش برف و باران همراه با كاهش محسوس دما تا 24 ساعت آینده در این خطه شمال كشور ادامه خواهد داشت.
مدیر راهداری اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران یكشنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت كه بارش برف در تمام محورهای این استان از یك ساعت قبل شروع و همچنان نیز ادامه دارد.
عباسعلی نجفی افزود : بیشترین بارش برف در محور كندوان ( چالوس- كرج) در محدوده سیاه بیشه تا تونل كندوان است.
وی گفت : محورهای هراز ( آمل- تهران) ، سوادكوه ( قائمشهر- تهران) و ساری- سمنان در محدوده كیاسر نیز به صورت خفیف بارش برف دارد.
نجفی افزود : گروههای راهداری مستقر در گردنه های برفگیر برای برفروبی و استمرار تردد خودروها در منطقه حضور دارند.
مدیر راهداری مازندران از رانندگان خواست تا در صورت تردد در محورهای این استان زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند.
مازندران 10 هزار و 700 كیلومتر جاده دارد كه سه هزار و 600 كیلومتر آن را جاده اصلی تشكیل می دهد كه هراز پرترافیك ترین محور این خطه شمال كشور است.
طبق گزارش راه و شهرسازی 600 كیلومترمحورهای اصلی مازندران دامنه برفگیر دارد و در زمستان سال گذشته 33 گروه با حدود 330 نیرو و 250 دستگاه ماشین آلات زمستانی به این محورها اعزام شدند كه بخشی از این نیروها همچنان در این گردنه ها حضور فیزیكی دارند.
6982/1654