۲۶ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۹:۳۱
کد خبر: 82886322
۰ نفر
بخشی از مجتمع ولیعصر كاشان در آتش سوخت

كاشان- ایرنا- روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری كاشان گفت: مجتمع تجاری چهار طبقه ولیعصر(عج) در مركز این شهرستان بامداد امروز دچار آتش سوزی شده بود كه با حضور به موقع آتش‌نشانان حادثه مهار شد.

به گزارش ایرنا، روح الله فدائی روز یكشنبه به خبرنگاران گفت: نیروهای آتش نشان و امداد و نجات ایستگاه های یك و چهار كاشان ساعت سه و 30 دقیقه بامداد به دنبال تماس یك شهروند مبنی بر وقوع آتش سوزی در محل (خیابان بابا افضل) حضور یافتند.
وی افزود: این مجتمع دارای 60 باب مغازه تجاری و هشت واحد اداری است و در این آتش سوزی گسترده نزدیك به 10 باب مغازه دچار آتش سوزی شده بود.
روابط عمومی سازمان آتش نشانی كاشان بیان كرد: 20 نفر آتش نشان به همراه هشت دستگاه خودروی سبك و سنگین با تلاش خود آتش را مهار و از سرایت آن به سایر مجتمع های تجاری و واحدهای مسكونی مجاور جلوگیری كردند.
او اضافه كرد: حادثه از طبقه زیرهمكف مجتمع ولیعصر (عج) آغاز شده و به دیگر قسمت ها سرایت كرد، به طوری كه زمان رسیدن نیروهای آتش نشانی چندین مغازه در آتش سوخته و دود غلیظی نیز طبقات مجتمع را فرا گرفته بود.
فدایی با قدردانی از همكاری نیروهای انتظامی، اورژانس و راهنمایی رانندگی در برقرای نظم، امنیت و امدادرسانی در محدوده آتش سوزی عنوان كرد: الزام به رعایت مسائل ایمنی در مكان های عمومی و مركزهای خرید، ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت پیشگیری و رویارویی با حادثه های احتمالی از جمله نصب خاموش كننده در هر واحد صنفی و سیستم اعلام آتش سوزی خودكار در ساختمان ها باید در دستور كار باشد.
به گزارش ایرنا، مجتمع تجاری اداری ولیعصر (عج) كاشان خردادماه سال گذشته نیز دچار آتش سوزی شده بود.
بیش از 16 فقره آتش سوزی از ابتدای سال جاری تا كنون در شهرستان كاشان رخ داده است.
كاشان با جمعیت افزون بر 365 هزار نفر در 200 كیلومتری شمال اصفهان واقع می باشد.
6136/8123