۲۵ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۵۳
کد خبر: 82885825
۰ نفر
كوهنورد شیرازی در ارتفاعات قله تفتان نجات یافت

زاهدان - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر خاش سیستان و بلوچستان گفت: كوهنورد 64 ساله شیرازی كه در ارتفاعات قله آتشفشانی نیمه فعال تفتان دچار ارتفاع زدگی شده بود نجات پیدا كرد.

محمدامین حسین زهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم عملیات امداد و نجات كوهستان جمعیت هلال احمر خاش در عملیات جست و جو و امدادی چهار ساعته توانستند این فرد را نجات دهند.
وی افزود: این كوهنورد شیرازی 64 ساله در ارتفاعات تفتان دچار ارتفاع زدگی شده بود كه با حضور به موقع و امداد فوری تیم امداد نجات پایگاه كوهستان تفتان به پایین قله انتقال داده شد.
حسین زهی بیان كرد: یك تیم كوهنوردی از استان فارس به قصد صعود به قله تفتان در منطقه حضور داشته اند كه این فرد همراه آنها بوده است.
رئیس جمعیت هلال احمر خاش ادامه داد: شرایط برای صعود به قله تفتان در این فصل از سال بسیار عالی است اما انتظار داریم كوهنوردان برای صعودی ایمن و موفق با هماهنگی هیات كوهنوردی، تیم امدادی كوهستان و نیز داشتن راهنما برای صعود به قله برنامه ریزی كنند.
به گزارش ایرنا ،تفتان و ارتفاعات آن در فصل بهار بهترین شرایط را برای صعود به قله دارد و همه سال در این موقع از سال صدها كوهنورد و گردشگر برای مشاهده جذابیت های تفتان سربلند به شهرستان خاش سفر می كنند.
قله آتشفشانی نیمه فعال تفتان با چهار هزار و 50 متر ارتفاع در 30 كیلومتری شهر خاش و 160 كیلومتری زاهدان مركز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
7310**3213