رئیسان ‌جمهوری آمریكا، فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس جنایتكارند

تهران- ایرنا- رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از مسئولان نظام و سفیران كشورهای اسلامی، حمله امروز به سوریه را یك جنایت توصیف كردند و گفتند: صریحاً اعلام می‌كنم رئیس‌جمهوری آمریكا و فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس جنایتكارند و جنایت كردند؛ سودی هم نخواهند برد؛ همچنان‌كه در عراق، سوریه و افغانستان از این قبیل جنایات انجام دادند و سودی هم نبردند.

به گزارش ایرنا از دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب پیش از ظهر امروز(شنبه) هم‌زمان با خجسته سالروز بعثت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی‌الله‌علیه‌وآله) در دیدار جمعی از مسئولان نظام، سفیران كشورهای اسلامی در تهران و قشرهای مختلف مردم حمله سحرگاه امروز امریكا و دو كشور غربی به سوریه را جنایت دانستند و با دروغ خواندن ادعای آنها مبنی بر مخالفت با استفاده از سلاح شیمیایی، تأكید كردند: جمهوری اسلامی همچون گذشته در كنار گروههای مقاومت حاضر خواهد بود و آمریكا نیز قطعاً در اهداف خود در منطقه، شكست خواهد خورد.
در این دیدار كه به مناسبت خجسته عید مبعث برگزار شد، رهبر انقلاب اسلامی ضمن تبریك سالروز بعثت پیامبر اسلام(ص)، بازگشت به توحید و حاكم شدن علم و قدرت و فیض و هدایت الهی بر زندگی انسان و مقابله با منیّت و دیكتاتوری و استبداد را اصلی ترین پیام بعثت دانستند و گفتند: توحید در بردارنده كلیات و اصول مبارزه با ظلم و زورگویی است و بر همین اساس، جبهه حق باید همواره با باطل مبارزه كند و در این مبارزه، سرنوشت محتوم باطل، عقب نشینی است.
حضرت آیت الله خامنه ای مهمترین وظیفه امت اسلامی را بازگشت به پیام بعثت یعنی توحید، برشمردند و خاطرنشان كردند: اگر به توحید اعتقاد داشته باشیم زیر بار ظلم نمی رویم و از مظلوم حمایت می كنیم و به همین دلیل است كه هر جا مظلومی نیازمند یاری باشد، جمهوری اسلامی در آنجا حاضر خواهد بود.
ایشان فلسفه اصرار جمهوری اسلامی ایران در حمایت از موضوع فلسطین را در همین چارچوب ارزیابی كردند و افزودند: ایستادگی در مقابل ظالم، قطعاً منجر به پیشرفت خواهد شد كه نمونه بارز آن، ملت فلسطین است كه در ابتدا ملتی ضعیف بودند اما براثر ایستادگی، اكنون آن ملت ضعیف به یك فلسطین قدرتمند تبدیل شده است كه رژیم صهیونیستی را تهدید می كند و این رژیم در مقابل ملت فلسطین احساس ضعف و عجز می كند.
رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: در این رویارویی، بدون تردید، فلسطینی ها بر صهیونیست ها غالب خواهند شد و سرزمین فلسطین به ملت آن باز خواهد گشت.
حضرت آیت الله خامنه ای، حضور جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا و در كنار گروههای مقاومت و در سوریه را در چارچوب حمایت از مظلوم دانستند و گفتند: اینكه گفته می‌شود جمهوری اسلامی ایران توسعه طلب است، سخنی دروغ و خلاف واقع است و ایرانِ بزرگ و آباد و یكپارچه، قصد توسعه طلبی در منطقه و هیچ نقطه ای از دنیا را ندارد.
ایشان افزودند: علت حضور ایران در سوریه و در منطقه غرب آسیا، یاری رساندن به مقاومتی بود كه در مقابل ظلم وجود داشت و جبهه مقاومت به بركت یاری و كمك هایی كه شد و با شجاعت نیروهای سوری توانست بر تروریست هایی كه بوسیله آمریكا و غربی ها و مزدوران آنها همچون سعودی بوجود آمده بود، غلبه كند و آنها را شكست دهد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان بامداد امروز رئیس جمهور آمریكا كه مدعی مقابله با داعش و شكست آن در سوریه شده بود، گفتند: این سخنان یك دروغ آشكار و فضاحت بار است زیرا آمریكایی ها با پول سعودی و امثال آن، این موجودات خبیث را در عراق و سوریه به‌وجود آوردند و هر جا كه لازم بود از تروریست ها حمایت كردند و هنگامی هم كه عناصر اصلی داعش در محاصره بودند، آنها را نجات دادند.
حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: برغم حمایت های امریكا و عوامل آنها، اما جبهه مقاومت توانست سوریه و عراق را نجات دهند.
ایشان حمله بامداد امروز به سوریه را یك جنایت خواندند و افزودند: بنده صریحاً اعلام می كنم رئیس جمهور امریكا، رئیس جمهور فرانسه و نخست وزیر انگلیس جنایتكار هستند.
رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه امریكایی‌ها همچون سرنوشت عراق و افغانستان، از اینگونه جنایات در سوریه، سودی نخواهند برد، گفتند: رئیس جمهور امریكا چندی پیش اعلام كرد كه در منطقه غرب آسیا، هفت تریلیون دلار هزینه كرده اند و چیزی عاید آنها نشده است. این سخن، صحیح است و از این پس هم امریكا هر قدر تلاش و هزینه كند، چیزی عاید آن در منطقه نخواهد شد.
حضرت آیت الله خامنه ای، لزوم هوشیاری و بیداری ملت‌ها، كشورها و دولت‌های اسلامی را در مقابل این حوادث گوشزد كردند و افزودند: هدف امریكایی‌ها، فقط سوریه و عراق و افغانستان نیست بلكه آنها، بدنبال ضربه زدن به امت اسلامی و اسلام هستند، بنابراین دولت‌های اسلامی نباید خود را در خدمت اهداف امریكا و برخی كشورهای متجاوز غربی قرار دهند.
ایشان خاطرنشان كردند: برای یك كشور اسلامی همچون سعودی افتخار نیست كه رئیس جمهور كنونی امریكا در تبلیغات انتخاباتی‌اش علناً در مورد آنها بگوید «گاو شیرده». ذلت از این بالاتر نمی شود كه پول یك كشور را بگیرند و با چنین تعبیری آن را خطاب كنند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به دروغ‌گویی رئیس‌جمهور امریكا مبنی بر اینكه حمله به سوریه برای مقابله با بكارگیری سلاح های شیمیایی بوده است، افزودند: آنها با بكارگیری سلاح شیمیایی و یا هر سلاح دیگر ضد ملتهای اسلامی و ملتهای مظلوم مخالفتی ندارند، همچنانكه از بمباران روزانه علیه مردم یمن حمایت می كنند و در دوران جنگ تحمیلی نیز از صدام جنایتكار كه با استفاده از سلاح شیمیایی هزاران نفر از مردم ایران و عراق را به شهادت رساند و یا مصدوم كرد، حمایت كردند.
رهبر انقلاب اسلامی، رفتارهای امریكا و برخی كشورهای غربی را ناشی از اهداف استعماری و «دیكتاتوریِ بین‌المللی» آنها دانستند و خاطرنشان كردند: البته دیكتاتورها در هیچ كجای دنیا كامیاب نخواهند شد و امریكا نیز قطعاً در اهداف خود در منطقه، شكست خواهد خورد.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ایستادگی ملت ایران و پایدارتر شدن آن به دلیل تجربه ۴۰ ساله مقاومت و ایستادگی، گفتند: این تجربه به ما آموخته است كه عقب نشینی، مشوق دشمن است و ایستادگی، موجب عقب رفت آن خواهد شد.
سیام**9121** 2023