8120 پرونده تخلف در تعزیرات حكومتی كردستان تشكیل شد

سنندج - ایرنا - مدیركل تعزیرات حكومتی كردستان گفت: سال گذشته در مجموع هشت هزار و 120 فقره پرونده تخلف مربوط به تخلفات صنفی بخش های مختلف در تعزیرات حكومتی استان تشكیل شده است.

سیدنجیم حسینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: این تعداد پرونده تخلف در شعب و اجرای احكام مركز استان و شهرستان های تابعه و در سه حوزه كالا و خدمات، بهداشت و درمان و قاچاق كالا و ارز تشكیل شده است.
وی با اشاره به بررسی پرونده های تخلفات صنفی افزود: در این پرونده ها، متخلفان در مجموع به پرداخت 633 میلیارد و 300 میلیون ریال جریمه محكوم شدند.
حسینی تاكید كرد: بیشترین تعداد پرونده تخلف ها در بخش قاچاق كالا و ارز و به تعداد چهار هزار و 12 فقره بود و متخلفان به پرداخت 516 میلیارد و 604 میلیون ریال جریمه ندی محكوم شدند.
مدیركل تعزیرات حكومتی كردستان یادآور شد: سه هزار و 987 فقره پرونده نیز در بخش كالا و خدمات تشكیل و متخلفان به پرداخت 15 میلیارد و 671 میلیون ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محكوم شدند.
حسینی با اشاره به اینكه كمترین تعداد پرونده های تخلف در بخش بهداشت و درمان بود، اضافه كرد: در این بخش 121 پرونده تخلف ثبت شد و 101 میلیارد و 575 میلیون ریال جریمه برای متخلفان تعیین شد.
وی گفت: شهروندان در صورت مشاهده تخلفات صنفی در بخش های كالا و خدمات، مراكز بیمارستانی و داروخانه ای و شركت های خصوصی و دولتی می توانند گزارش كتبی خود را برای بررسی به ادارات تعزیرات حكومتی تحویل دهند.
وی یادآور شد: سامانه تلفن گویای تعزیرات حكومتی 135 به زودی راه اندازی می شود ضمن اینكه شهروندان می توانند با ورود به سایت اینترنتی بازرسی و عملكرد تعزیرات حكومتی درخواست خود را ثبت كنند.
سازمان تعزیرات حكومتی در آبان سال 1373 با تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام و بر اساس قانون تعزیرات حكومتی، با هدف مقابله با هجمه مفسدان خرد و كلان اقتصادی و حمایت از مصرف كنندگان و تولید كنندگان تاسیس شد.
3020/9102