۲۴ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۱۹:۳۴
کد خبر: 82885498
۰ نفر
260 سواركار درمسابقات پرش با اسب تهران شركت كردند

تهران -ايرنا- رئيس هيات سواركاري استان تهران گفت: دومين رويداد پرش با اسب يادواره دانشجويان شهيد مدافع حرم دانشگاه پيام نور با شركت 260 سواركار زن و مرد امروز (جمعه) در مجموعه شهدا برگزار شد.

علي كريمي فيروزجائي روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين مسابقات با همكاري اداره كل تربيت بدني دانشگاه پيام نور و هيات سواركاري استان تهران به مدت يك روز برگزار شد.
وي ادامه داد: در اين رويداد، سواركاران در بخش هاي اسب مبتدي، سوار مبتدي، E و C١ بزرگسال (با يك باراژ) با يكديگر به رقابت پرداختند.
وي خاطرنشان كرد: نخستين دوره سواركاري استان تهران نيز به مناسبت مبعث حضرت رسول (ص)به مدت 2 روز (23 و 24 فرودين ماه) نيز با 450 ورزشكار زن و مرد در رده اسب مبتدي، سوار مبتدي، بزرگسال، رده نونهال، نوجوان، جوان در مجموعه آزمون در حال برگزاري است.
كريمي فيروزجائي با بيان اينكه 30 درصد سواركاران را در اين مسابقات زنان تشكيل مي دهند، افزود: تشويق و حضور خانواده ها و زنان علاقمند به ورزش سواركاري در عرصه رقابت هاي محلي، منطقه اي و ملي از رويكردهاي اصلي ما است.
وي ادامه داد: طي پنج سال گذشته با فرهنگ سازي و تشويق دختران و خانواده ها به اين رشته ورزشي تا حدود زيادي اين قشر را به سمت اين رشته ورزشي سوق داده ايم.
رئيس هيات سواركاري استان تهران با بيان اينكه امسال بيش از 40 رويداد ورزشي در تقويم اين هيات در نظر گرفته شده است، خاطرنشان كرد: امسال در نظرداريم تا مسابقات استقامت را در باشگاه نزاجا (به مناسبت روز ارتش) و درساژ اسب (زيبايي و حركات اسب) را در باشگاه جم در جنوب تهران برگزار كنيم.
به گفته وي در حال حاضر 80 مجموعه سواركاري در تهران به صورت قانوني فعاليت داشته كه تا كنون بيش از يك هزار و 500 ورزشكار سازمان يافته زن و مرد در اين رشته ورزشي فعاليت دارند.
تهرام/7247/6003

سرخط اخبار ورزش