۲۴ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۱۶:۰۰
کد خبر: 82885406
۰ نفر
چهار كبك در منطقه حفاظت شده سروآباد رهاسازي شد

سنندج - ايرنا - رئيس اداره حفاظت از محيط زيست شهرستان سروآباد گفت: چهار كبك زنده در منطقه حفاظت شده كوسالان و منطقه شكار ممنوع سروآباد رهاسازي و به دامان طبيعت بازگشتند.

يوسف چشميدري روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: اين چهار كبك در ايام تعطيلات نوروزي از چهار شكارچي متخلف كشف و ضبط شده بودند و امروز جمعه در مناطق 'كره ميانه' و 'پيازه' دامان طبيعت رهاسازي شدند.
وي يادآور شد: همچنين از اين شكارچيان متخلف سه قبضه اسلحه شكاري، يك دستگاه موتور سيكلت و يك رشته تور زنده گيري پرندگان كشف و ضبط شد و پرونده تخلف آنها براي رسيدگي به مراجع قضايي ارسال شد.
رئيس اداره حفاظت از محيط زيست شهرستان سروآباد افزود: كبك ها معمولا در سال يكبار جفت گيري مي كنند و فصل جفت گيري آنها در طبيعت از اوايل فروردين شروع مي‌شود و صيادان و شكارچيان نيز از اين موقعيت سوء استفاده نموده و اقدام به صيد اين پرنده زيبا مي‌ كنند.
منطقه حفاظت شده كوسالان و شاهو با مساحت بيش از 57 هزار هكتار در شهرستان سروآباد قرار دارد و با توجه به پوشش گياهي و جنگلي و كوهستاني بودن يكي از زيستگاه هاي مهم انواع حيوانات در شمال غرب كشور به شمار مي آيد.
در اين منطقه حفاظت شده انواع حيوانات وحشي از جمله كل و بز، خرس قهوه اي، گراز و گرگ زيست مي كنند و مردم محلي پلنگ نيز در اين منطقه مشاهده كردند.
شهرستان سروآباد در فاصله 90 كيلومتري از غرب سنندج مركز استان كردستان واقع است.
6108/7354

سرخط اخبار استان‌ها