ارتباط عمیق با خدا مهمترین ویژگی شهید صیاد شیرازی بود

اصفهان – ایرنا – مشاور فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی گفت: ارتباط عمیق با خدا مهمترین ویژگی شهید صیاد شیرازی بود به گونه ای كه تمام موفقیت های خود را از جانب پروردگار می دانست.

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ رضا خرم طوسی عصرروز پنجشنبه در مراسم نوزدهمین سالگرد شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی افزود: این شهید در دوران تحصیل در آمریكا در بین شاگردان آمریكایی و ایرانی و همچنین در دوره های رنجر و چتربازی رتبه اول را داشت.
وی ادامه داد: شهید صیاد شیرازی نابغه نظامی بود و موفقیت های بسیار زیاد داشت ولی هیچگاه این توفیقات و فضایل را از جانب خود نمی دانست و همواره آنها را به خدا نسبت می داد.
این فرمانده ارشد ارتش به نقش شهید صیاد شیرازی در تشكیل بسیج در اصفهان اشاره كرد و افزود: بهره گیری از ظرفیت های مردمی یكی از توفیقات شهید صیاد شیرازی بود.
وی تصریح كرد: شهید صیاد شیرازی به تحقیق دریافته بود كه هیچ كجای جهان ارتش های برای جنگ های طولانی ساخته نشده اند و لذا بر بهره گیری از ظرفیت های مردم در عرصه دفاعی تاكید داشت.
همرزم شهید صیاد شیرازی به نقش این شهید در وحدت ارتش و سپاه، اشاره كرد و افزود: موفق ترین عملیات دوران دفاع مقدس زمانی بود كه ارتش و سپاه به هم گره خوردند.
وی با اشاره به وحدت نیروهای مسلح، خاطر نشان كرد: امروز نیز رهبر معظم انقلاب بر هم افزایی ارتش و سپاه در عرصه افزایش توانمندیهای دفاعی تاكید دارند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به دوران حضور خود در ارتش، گفت: صیاد شیرازی هم جریان شناس بود و هم دشمن شناس و مسیر موفقیت را در تبعیت از ولی فقیه می دانست.
حسن كامران اظهار كرد: شهید صیاد شیرازی نه حزنی برای آنچه از دست داده بود داشت و نه ترسی از آینده داشت و خود را تنها مامور به اجرای وظیفه الهی خود می دانست.
وی با بیان اینكه شهید صیاد شیرازی از بعد اخلاقی بسیار خودسازی كرده بود؛ تاكید كرد: این شهید هم در میدان جهاد اصغر با دشمن، هم جهاد اكبر و مبارزه با هوای نفس، هم جهاد كبیر در دشمن شناسی و تبعیت از رهبر و هم در جهاد علمی یك نمونه بود.
ارشد ارتش در استان های اصفهان، یزد و چهارمحال بختیاری نیز در این مراسم، گفت: شهید صیاد شیرازی جز رضای خدا و تبعیت از دستورات ولی فقیه چیزی در نظر نداشت.
امیر سرتیپ دوم ستاد محسن آذرافروز اضافه كرد: این شهید با بالادست خود امین، صریح و صادق، با زیر دست خود كریم، دلسوز و قاطع، با همردیف خود جوانمرد و دوست بود.
مراسم نوزدهمین سالگرد شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی بعد از ظهر پنجشنبه با حضور فرماندهان و كاركنان ارتش، سپاه و نیروی انتظامی، جمعی از مدیران استان و اقشار اقشار مختلف مردم در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد.
شهید صیاد شیرازی از فرماندهان شجاع ارتش در سالهای دفاع مقدس بود كه روز شنبه 21 فروردین ماه 1378 در حوالی خانه‌اش بوسیله منافقین ترور و پس از انتقال به بیمارستان به درجه رفیع شهادت نائل شد.
7134/ 6022