۲۳ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۳۲
کد خبر: 82884891
۰ نفر
درگیری مسلحانه 2 طایفه در ملایر چهار مجروح داشت

همدان- ایرنا- معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر گفت: درگیری دسته جمعی 2 طایفه در یكی از روستاهای ملایر و استفاده از سلاح شكاری منجر به مجروحیت چهار تن شد.

سعید كتابی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار كرد: شب گذشته در جریان درگیری دسته جمعی در این روستا، 2 تن اقدام به استفاده از سلاح گرم و تیراندازی با سلاح شكاری می كنند.
وی اضافه كرد: تیراندازی شب گذشته منجر به زخمی شدن چهار تن از اعضای یك طایفه شده كه مجروحان به بیمارستان ملایر منتقل می شوند.
وی بیان كرد: 2 تن از مجروحان این درگیری از بیمارستان مرخص شدند و در حال حاضر 2 تن دیگر در بیمارستان بستری هستند.
معاون فرماندار ملایر گفت: هشت تن از مسببان و عوامل اصلی این نزاع بازداشت شدند و تلاش پلیس برای دستگیری 2 تن دیگر ادامه دارد.
كتابی درباره انگیزه این درگیری دسته جمعی گفت: طرف های درگیری در مجاورت و همسایگی یكدیگر زندگی می كنند و به علت اختلاف بر سر زمین مسكونی با هم درگیر می شوند.
وی توضیح داد: یكی از طرف ها اقدام به ساخت منزل مسكونی كرده كه همسایه با ادعالی مالكیت بر این زمین از ساخت و ساز جلوگیری می كند و این اقدام زمینه ای برای بروز تنش بین آنها می شود.
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر اظهار كرد: یكی از طرف های درگیری به جای حل مسالمت آمیز این موضوع، اقدام به استفاده از سلاح شكاری مجاز می كند.
كتابی گفت: عوامل انتظامی شبانه تمامی مسببان این نزاع دسته جمعی را دستگیر كرده و تا پاسی از شب برای برقراری امنیت، در این روستا حضور می یابند.
وی افزود: همچنین نشستی با حضور بخشدار و فرمانده انتظامی شهرستان با ریش سفیدان و بزرگان این 2 طایفه برگزار شد تا شاهد انتقام جویی و تداوم این درگیری نباشیم.
وی یادآوری كرد: این 2 طایفه پیشتر نیز به علت یكسری مشكلات با یكدیگر درگیر شده بودند و زمینه و بهانه برای بروز نزاع دسته جمعی را داشتند.
اوایل فروردین ماه نزاع دسته جمعی 2 طایفه در روستای 'هلور' شهرستان كبودرآهنگ منجر به مرگ مرد 45 ساله شد.
7526/2090