۲۳ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۱۵
کد خبر: 82884475
۰ نفر
خرید حمایتی گوجه فرنگی در جنوب كرمان آغاز شد

جیرفت - ایرنا - رئیس سازمان تعاون روستایی جنوب استان كرمان گفت: این سازمان با توجه به اعتراضات كشاورزان جنوب در زمینه پایین بودن قیمت محصول گوجه فرنگی، اقدام به خرید حمایتی و توافقی محصول گوجه كاران این منطقه كرده است.

فرود سالاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سازمان تعاون روستایی جنوب كرمان به ازای هر كیلو گوجه فرنگی 370 تومان به كشاورز پرداخت می كند.
وی بیان كرد: با توجه به آغاز فصل برداشت محصول گوجه فرنگی در شهرستان های كهنوج و رودبار جنوب در حال حاضر در این 2 شهرستان خرید حمایتی انجام می شود.
وی ادامه داد: در صورت آغاز برداشت محصول گوجه در پنج شهر دیگر جنوب استان، سازمان تعاون روستایی اقدام به خرید گوجه در این شهرستان ها نیز می كند.
سالاری گفت: سازمان تعاون روستایی جنوب استان كرمان با كارخانه رب گوجه فرنگی آیدا اصفهان توافق كرده و گوجه های خریداری شده از این منطقه به اصفهان حمل می شود.
طی روزهای گذشته گوجه كاران رودبار جنوب در اعتراض به قیمت پایین محصول گوجه فرنگی در ورودی میدان تره بار این شهرستان تجمع كردند.
كارخانه های رب گوجه جنوب كرمان نیز به واسطه قیمت پایین رب در كشور نمی توانند هر كیلوگرم گوجه را بیشتر از 200 تومان از كشاورزان خریداری كند.
سطح زیر كشت گوجه فرنگی منطقه جنوب كرمان 13 هزار و 250 هكتار و میانگین عملكرد هر هكتار 30 تن در هكتار است كه با احتساب این میزان 400 هزار تن گوجه فرنگی در جنوب كرمان وجود دارد.
تعاون روستایی جنوب استان كرمان هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبار جنوب، كهنوج، قلعه گنج و منوجان را زیر پوشش دارد.
3029/7450

سرخط اخبار استان‌ها