مبارزه با قاچاق حمایت از كالای ایرانی است

مراغه - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: مبارزه با قاچاق كالا و تقویت پاسگاه های ایست بازرسی، گامی در راستای حمایت از كالای ایرانی و رونق تولید داخلی است.

به گزارش ایرنا، رحیم شهرتی فر روز سه شنبه در بازدید از روند ساخت و تكمیل پاسگاه ایست بازرسی بارگاه شهرستان چاراویماق اظهار كرد: مبارزه با قاچاق كالا و حمایت از تولید داخلی، زمینه ساز توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال برای جوانان به عنوان اصلی ترین سرمایه های كشور است.
وی افزود: قاچاق كالا به بازار سرمایه ضربه زده و باعث ركود و نابودی اشتغال در جامعه می شود از این رو دولت در مبارزه با این پدیده جدی است.
شهرتی فر همچنین به اهمیت حمایت از كالای ایرانی اشاره كرد و افزود: شعار امسال، همه ابعاد اقتصادی و چرخه تولید داخلی را در برمی گیرد و استقبال مردم از تولیدات داخلی به افزایش تولید و رفع مشكل بیكاری می انجامد و وابستگی كشور به خارج و تولیدات خارجی كاهش می یابد.
پاسگاه بارگاه چاراویماق در زمینی به مساحت 2400 متر مربع در حال ساخت است و تا كنون بیش از سه میلیارد ریال برای آن هزینه شده و برای تكمیل آن حدود 2 میلیارد ریال دیگر نیاز است.
شهرستان چاراویماق با حدود 31 هزار نفر جمعیت در 150 كیلومتری جنوب شرقی تبریز و در مسیر ترانزیتی جنوب آذربایجان شرقی واقع شده و محورهای این شهرستان از سوی قاچاقچیان برای انتقال كالای قاچاق به استان های مركزی كشور مورد استفاده قرار می گیرد.
3077/9880