مشكلات موجب فراموشی خدمات انقلاب نشوند

خرم آباد - ایرنا - فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به وجود برخی مشكلات در جامعه گفت: این مشكلات نباید موجب غفلت و بی توجهی به خدمات، بركات و دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا مرتضی كشكولی روز سه شنبه در آیین بزرگداشت سالروز شهادت سپهبد علی صیاد شیرازی در محل سالن اجتماعات حوزه علمیه كمالیه خرم آباد افزود: جمهوریت، آزادی، حاكمیت اسلام، شهادت و حاكمیت اسلام از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی هستند كه تحقق آن موجب شكل گیری یك قدرت نرم و باعظمت در جامعه می شود.
وی با بیان اینكه قدرت نرم ایران اسلامی قدرت سخت دشمن را تحت شعاع قرار داده است، گفت: پیروزی های ما در منطقه بدلیل داشتن تجهیزات پیشرفته نظامی نیست بلكه ناشی از روحیه شهادت طلبی ما است.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان افزود: امروز دشمن به رغم در اختیار داشتن بزرگترین فناوری ها در مقابل ما مبتلا به بی عملی و شكست شده كه علت آن همین قدرت نرم جمهوری اسلامی است.
وی با اشاره به خصوصیات بارز شهید صیاد شیرازی اظهار كرد: این شهید والامقام پیش از انقلاب یك افسر مذهبی و انقلابی بود كه همین خصوصیات وی در آن زمان موجب شكل گیری یك هسته مذهبی در ارتش شده بود.
وی پیروزی های ایران در جنگ تحمیلی را نتیجه فداكاری ها و اقدامات شهید صیاد شیرازی دانست و افزود: این شهید والامقام مبتكر روش های جنگ بومی و انقلابی بود و اصرار داشت كه این روش ها می بایست جایگزین روش های كلاسیك جنگ شوند.
سردار كشكولی ایستادگی شهید صیاد شیرازی در جنگ تحمیلی را مثال زدنی توصیف كرد و گفت: در شرایط حساس كنونی امروز نیز نیازمند همان مدل از رشادت ها و مقاومت ها هستیم و این تنها راه غلبه بر استكبار است.
وی با بیان اینكه شهید صیاد شیرازی چندین بار در فهرست ترور دشمنان قسم خورده نظام قرار گرفت، افزود: یكبار در اوایل انقلاب در فهرست گروهك كومله و بار دیگر در سال 63 در فهرست صدام بود و پس از آن در فهرست منافقین قرار گرفت اما هرگز در آن زمان حساس موفق به ترور این شهید عزیز نشدند.
وی اظهار كرد: شهادت ایشان در سال 78 اتفاق افتاد كه آن هم ناشی از بی تكلیفی، خلوص و ساده زیستی این شهید گرانقدر بود وگرنه كجا دیده ایم كه یك سرلشكر بدون محافظ و راننده بر سر كار خود حاضر شود.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان افزود: فارغ از مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی باید به داشته های خود توجه بیشتری داشته باشیم چراكه رویش های ما در جامعه با تأسی از ایثار و شهادت است.
7264/3022