تثبیت نظام در گرو زنده نگه داشتن یاد شهداست

زاهدان - ایرنا - امام جمعه ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان با بیان اینكه تثبیت و حفظ نظام در گرو زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداست گفت: رزمندگان ما با قدم صداقت به عهد الهی پایبند بوده و شربت شهادت را نوشیدند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت نوزدهمین سالگرد شهادت امیر سپهبد شهید علی صیاد شیرازی و نخستین سالگرد شهید مدافع حرم ستوان یكم مجتبی یدالهی كه در تیپ 388 زرهی پیاده مكانیزه ارتش مستقر در ایرانشهر برگزار شد، اظهار داشت: اطاعت محض از ولایت، انضباط، جدیت و سختكوشی از ویژگی‌های بارز شهدا به ویژه شهید علی صیاد شیرازی بود.
وی بیان كرد: تجلیل از مقام شامخ شهدا به این دلیل است كه ما خط و راه شهدای انقلاب اسلامی را گم نكنیم و همیشه به عنوان الگو و سرمشق از زندگی آنان بهره ببریم.
معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر نیز گفت: موفقیت های كشورمان در عرصه های مختلف مرهون خون پاك شهداست.
نبی بخش داودی اظهار داشت: بهترین فعالیت ارزشمند برای رشد علمی و معنوی كشور در این برهه از زمان پیمودن راه ایثارگری‌های شهیدان است.
فرمانده تیپ 388 ارتش مستقر در ایرانشهر نیز با بیان رشادت های امیر سپهبد شهید صیاد شیرازی در دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: ملت ایران اسلامی عزت، اقتدار، سربلندی و امنیت خود را مدیون جانفشانی شهدا و ایثارگران است.
امیر سرتیپ علی فتاحی به توطئه‌های گوناگون دشمنان در عرصه‌های مختلف اشاره كرد و افزود: حضور مردم در صحنه‌های مختلف سبب شده تا توطئه‌های دشمنان شكست خورده و دشمن نتواند به اهداف خود برسد.
وی تصریح كرد: یكی از چهره ها و فرماندهان نظامی در تاریخ معاصر كشور كه می‌تواند عیار و تراز مقاومت ملی و دفاع مقدس ایران اسلامی را معرفی و عرضه كند شهید سرافراز سپهبد علی صیاد شیرازی است.
وی ادامه داد: رویكردها و كاركردهای این شهید والا مقام به ویژه در حوزه دفاعی با گذشت حدود 2 دهه از شهادتش، همچنان الهام بخش و مورد تاسی آحاد نیروهای مسلح و مدافعان میهن اسلامی است.
7314**3213