۲۱ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۳۵
کد خبر: 82882400
۰ نفر
سایت شهید سپهبد صیاد شیرازی رونمایی شد

تهران - ایرنا - اپلیكیشن و سایت خبری شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار امور دفاعی ایرنا، رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس روز سه شنبه در مراسم نوزدهمین سالروز شهادت سپهبد شهید علی صیاد شیرازی و 110 شهید شاخص نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: از سوی رئیس ستاد كل نیروهای مسلح تصمیم گرفته شد مراسم بزرگداشت شهید صیاد شیرازی كه تا سال گذشته چندین برنامه در این خصوص برگزار می شد امسال در یك مراسم با هماهنگی تمام یگان های نیروهای مسلح برگزار شود.
سرتیپ بسیجی بهمن كارگر در این مراسم كه با حضور مسئولان لشكری و كشوری در تالار خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، افزود: در این مراسم از 110 شهید شاخص نیروهای مسلح در حضور خانواده معظم شهدا تجلیل خواهد شد.
شهید امیر سپهبد علی صیاد شیرازی از شهدای ترور و یكی از فرماندهان دلیر و فرهیخته و برخوردار از دانش بالایی بود كه توانست در دوره های مختلف حیات خویش به عنوان فردی تاثیرگذار خدمت های ارزشمندی انجام دهد.
وی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی از مجاهدانی بود كه در شكل گیری انقلاب اسلامی نقشی بی بدیل داشت و در احیای ارتش ایران و هماهنگی میان ارتش و سپاه نقشی ارزشمند ایفاء كرد و در تمامی صحنه های جنگ تحمیلی به دفاع از كیان این مرز و بوم پرداخت.
با پایان یافتن جنگ تحمیلی، صیاد شیرازی در مهرماه 1368 هجری خورشیدی به درخواست رییس وقت ستاد فرماندهی كل نیروهای مسلح و موافقت مقام معظم رهبری به معاونت بازرسی كل نیروهای مسلح انتخاب شد.
وی در شانزدهم فروردین 1378 هجری خورشیدی درجه سرلشكری خود را از مقام معظم رهبری دریافت كرد، اما تنها چند روز از این منصب نگذشته بود كه در بیست و یكم فروردین ماه در مقابل منزل مسكونی خویش در تهران مورد هدف عناصر ضد انقلاب قرار گرفت و به شهادت رسید.
موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در بزرگراه شهید حقانی تهران واقع است.
اجتمام * 1095 *1569