توسعه شبكه ريلي آذربايجان شرقي پيگيري شد

تبريز - ايرنا - مديركل راه و شهرسازي آذربايجان شرقي گفت: توسعه شبكه ريلي و سرعت دهي براي تكميل طرح هاي در دست اجرا در ديدار با معاونان وزير راه و شهرسازي پيگيري شد.

توحيد اخلاقي روز سه شنبه در گفت و گوي اختصاصي با ايرنا افزود: در اين ديدارها قرار شد مطالعات لازم و جذب سرمايه گذار براي توسعه شبكه ريلي نوار مرزي از جلفا تا اصلاندوز و اتصال آن به شبكه ريلي جمهوري آذربايجان انجام شود.
وي اظهار كرد: در اين راستا مقام هاي جمهوري آذربايجان نيز براي همكاري مشترك در زمينه حمل و نقل بار در اين مسير اعلام آمادگي كرده اند.
مديركل راه و شهرسازي آذربايجان شرقي يادآوري كرد: قرار شد تا بررسي ها و پيگيري هاي لازم در اين خصوص از سوي منطقه آزاد ارس، مركز خدمات و سرمايه گذاري وزارت امور اقتصادي و دارايي و دفتر جذب سرمايه و تجهيز منابع وزارت راه و شهرسازي انجام شود.
اخلاقي ادامه داد: آغاز مطالعات و عملياتي شدن مسير ريلي بستان آباد - سراب نيز از ديگر پروژه هاي مورد پيگيري و بررسي در ديدارها بود و با توجه به پيش بيني اعتبار براي اين پروژه در بودجه سال جاري، مقرر شد شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور و معاونت برنامه ريزي و مديريت منابع وزارت راه و شهرسازي اقدام لازم را در اين خصوص بعمل آورد.
وي با اشاره به اجراي مسير ريلي ميانه - بستان آباد و بهره برداري از آن در سال جاري، يادآوري كرد: در اين ديدارها سرعت دهي به عمليات اتصال ايستگاه بستان آباد به ائل گلي تبريز و سپس اتصال آن به راه آهن اين شهر براي حمل و نقل مسافر پيگيري لازم انجام شد.
اخلاقي ادامه داد: جذب سرمايه گذار براي تكميل احداث خط دوم مسير ريلي تبريز - ميانه و برقي كردن اين مسير از ديگر موارد پيگيري شده در اين ديدارها بود تا در كنار بهره برداري از يك خط ريلي در اين مسير اقدام لازم در اين زمينه نيز انجام شود.
مديركل راه و شهرسازي به همراه استاندار آذربايجان شرقي روز گذشته با معاون برنامه ريزي و مديريت منابع وزارت راه و شهرسازي و نيز معاون وزير و مدير عامل شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور در ارتباط با مشكلات و سرعت دهي پروژه هاي ريلي استان ديدار كردند.
8023/6183