۲۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۴:۲۴
کد خبر 82882002
۰ نفر
سناتور سندرز: به پمپئو رای اعتماد نمی دهم

تهران - ایرنا - سناتور ارشد آمریكایی با اشاره به حمایت پمپئو از شكنجه، نگاه جنگ طلبانه او به ایران و كره شمالی و همچنین ارتباطش با اسلام ستیزان، اعلام كرد كه به او رای اعتماد نخواهد داد.

به گزارش بامداد سه شنبه ایرنا، «برنی سندرز» سناتور ارشد ایالت ورمونت آمریكا اعلام كرد كه به مایك پمپئو گزینه ترامپ برای تصدی وزارت خارجه این كشور رای اعتماد نخواهد داد.
پمپئو قرار است سه شنبه شب در جلسه استماع كمیته روابط خارجی سنای آمریكا شركت كرده و مورد ارزیابی اعضای این كمیته قرار گیرد.
سندرز در پیامی توئیتری ضمن اشاره به حمایت پمپئو از كاربرد شكنجه، نوشت كه او با افراطیان اسلام ستیز ارتباط دیرینه ای دارد.
وی با بیان اینكه نگاه جنگ طلبانه پمپئو به ایران و كره شمالی ممكن است منجر به جنگ فاجعه بار دیگری شود، افزود: من به او رای مخالف خواهم داد.
مایك پمپئو رئیس پیشین سازمان سیا، پس از اخراج ناگهانی ركس تیلرسون از وزارت خارجه آمریكا، از سوی ترامپ برای تصدی این مقام انتخاب شد.
«باب كوركر» رئیس كمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریكا گفته است كه حتی در صورت رای نیاوردن پمپئو در این كمیته، رای گیری در صحن علنی سنا را برگزار خواهند كرد.
جمهوریخواهان تنها با یك كرسی اضافه اكثریت كمیته روابط خارجی سنا را در اختیار دارند و با وجود نظر منفی «رند پاول» عضو جمهوریخواه این كمیته درباره پمپئو، او با شرایط سختی برای تایید شدن روبرو است.
شبد**9416**1379