مسئولیت پذیری شهید صیاد شیرازی بهترین الگوی جوانان است

همدان - ایرنا - یكی از فرماندهان دوران دفاع مقدس گفت: مسئولیت پذیری، تصمیم گیری مشاركتی، اعتقاد به شغل و حرفه، بی نیازی از مادیات و آراستگی ظاهری و باطنی، صیاد شیرازی را به الگویی شایسته برای جوانان به ویژه نیروهای مسلح تبدیل كرده است.

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ مسعود بختیاری روز دوشنبه در آیین نوزدهمین سالگرد شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی، وی را فردی بسیار مناسب در میان برجستگان كشور برای فرماندهی ارتش دانست و گفت: اعتماد به نفس بالا، توان و تخصص مدیریتی موجب شد صیاد شیرازی با سن 34 و تجربه 14 ساله در آغاز جنگ تحمیلی به عنوان فرمانده كل ارتش منصوب شود.
وی با اشاره به شرایط وخیم كشور در اوایل جنگ تحمیلی گفت: فرماندهی نیروی ارتش در زمانی كه دشمن تا 10 كیلومتری اهواز پیشروی كرده و خرمشهر نیز اشغال شده بود، بسیار سخت و مشقت آور بود.
وی خاطرنشان كرد: برنامه ریزی یكی از شاخص های شخصیت شهید صیاد شیرازی بود و این شهید گرانقدر برای اجرای برنامه هایش بسیار پشتكار داشت.
وی فرم مدیریتی شهید صیاد شیرازی را منحصر به فرد دانست و اگفت: وی در تصمیم گیری های نظامی دیدگاه علمی داشت و در سیستم نظامی مشورت پذیر بود.
همرزم شهید صیاد شیرازی در ادامه به نقش پیوند دهنده نیروهای سپاه و ارتش اشاره كرد و گفت: صیاد شیرازی به خوبی ادبیات سپاه را درك كرده و توانمندی این 2 نیرو را برای دفاع از میهن هماهنگ كرد.
سرتیپ بختیاری، آرامش، متانت و توكل در وجود صیاد شیرازی را بی نظیر توصیف كرد و افزود: وی هرگز از هیچ فتحی شادمان و از هیچ شكستی ناامید نشد و همه را لطف خداوند بر بندگانش می دانست.

** دانشگاه ها برای پاسداشت قهرمانان ملی پیشگام باشند
رئیس دانشگاه علوم پزشكی همدان نیز در ادامه به تحصیل 19 هزار دانشجو در دانشگاه های بوعلی سینا و علوم پزشكی اشاره كرد و گفت: محیط دانشگاه بهترین مكان برای انتقال مفاهیم و ارزش های دفاع مقدس است.
حبیب الله موسوی بهار از شهید صیاد شیرازی به عنوان عنصری مهم و گوهری درخشان در عرصه جهاد و دفاع از میهن یاد كرد و افزود: حس و حال رشادت و مجاهدت رزمندگان و شهدا باید به شیوه های نوین به دانشجویان منتقل شود.
وی خاطرنشان كرد: امنیت كنونی كشور در سایه وظیفه شناسی و مسئولیت پذیری اسطوره هایی مانند صیاد شیرازی به دست آمده و دانشگاه برای پاسداشت این قهرمانان ملی باید همیشه پیشگام باشد.
آیین نوزدهمین سالگرد شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی با همكاری نیروی هوایی پایگاه شكاری شهید نوژه و با حضور جمعی از مسئولان، خانواده های شهدا و اقشار مختلف مردم در دانشگاه علوم پزشكی همدان برگزار شد.
شهید سپهبد علی صیاد شیرازی از فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران بود كه در سحرگاه 21 فروردین 1378به وسیله عوامل مسلح سازمان مجاهدین خلق در پوشش رفتگر، مقابل در منزل مسكونی‌اش واقع در تهران و در برابر دیدگان فرزندش ترور شد.
7527/2087