۲۰ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۰۶
کد خبر: 82881357
۰ نفر
كنفرانس مبارزه با تروریسم آفریقا آغاز به كار كرد

الجزیره-ایرنا- كنفرانس بین المللی «مبارزه با تغذیه مالی تروریسم در آفریقا» امروز دوشنبه با سخنرانی «عبدالقادر مساهل» وزیر خارجه الجزایر و با مشاركت نمایندگانی از كشورهای آفریقایی و سازمان ها و كارشناس های بین المللی در الجزیره آغاز به كار كرد.

به گزارش ایرنا، كشورهای آفریقایی در این كنفرانس به بررسی راه های مبارزه با تروریسم به ویژه چالش های پیش روی در مبارزه با تغذیه مالی تروریسم ، خشكاندن منابع تندروی خشن و تروریسم و همچنین رابطه میان خرید و فروش مواد مخدر، اسلحه و قاچاق انسان با پدیده تروریسم می پردازند.
این كنفرانس به همت الجزایر و اتحادیه آفریقا برگزار شده است و نمایندگانی از كشورهای آفریقایی، اتحادیه اروپا و دیگر سازمان های منطقه ای و بین المللی فعال در زمینه مبارزه با تروریسم و همچنین پنج كشور عضو شورای امنیت و كانادا در آن حضور دارند.
عبدالقادر مساهل وزیر خارجه الجزایر پیش از این، برگزاری این كنفرانس را در شرایط كنونی بسیار مهم دانسته و گفته بود كه كشورهای آفریقایی باید موضع گیری متحدی در خصوص مبارزه با تروریسم داشته باشند و در مورد قوانین داخلی خود در خصوص مبارزه با این پدیده و همچنین مبارزه با پولشویی و قاچاق با هم به تبادل نظر بپردازند.
شركت كنندگان در این كنفرانس تاكید كردند، موفقیت عملیات نظامی و امنیتی ضد تروریسم در گرو داشتن برنامه های سیاسی ، اقتصادی، احتماعی، فرهنگی، تربیتی و دینی دقیق است تا گروه های آسیب پذیر تحت تاثیر تبلیغات گسترده گروه های تروریستی قرار نگیرند و همچنین باید عواملی را كه باعث می شود گروه هایی به حاشیه رانده شوند یا باعث تغذیه تندروی و خشونت در جامعه می شود، از بین برود.
خاورم 2041**9241**