۱۹ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۳۱
کد خبر: 82880533
۰ نفر
شینهوا: ایران زیر بار تغییر برجام نمی رود

پكن - ایرنا - خبرگزاری رسمی چین ( شینهوا ) امروز (یكشنبه) از توافق هسته ای ایران با كشورهای 1+ 5 به عنوان یك معاهده بین المللی مهم یاد كرد و نوشت: ایران هرگز زیر بار تغییر برجام نخواهد رفت.

به گزارش ایرنا به نقل از شینهوا، از دیدگاه ایران تمامی طرف ها باید به این پیمان بین المللی پایبند باشد و مفاد آن را با دقت مراعات كنند، چرا كه جایی برای رایزنی های دوباره با هدف تغییر برجام وجود ندارد.
گزارش می افزاید: ایران به آمریكا هشدار داده است كه از تصمیم گیری های نادرست و عجولانه در ارتباط با برجام خودداری ورزد و همچنان به این توافق پایبند باشد.
شینهوا می نویسد: ایران فقط به تعهداتی كه در این توافق داده پایبند است و زیربار تعهدات بیشتر نخواهد رفت و با تغییر آن نیز موافقت نخواهد كرد.
خبرگزاری رسمی چین تصریح كرد: دونالد ترامپ رییس جمهور آمریكا در ماه های گذشته چندین بار خواستار تغییر بندهایی از توافق هسته ای شده و تهدید به خروج از آن كرده است.
شینهوا از قول علی اكبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی كشورمان آورده است كه ترامپ یك بازرگان است و سعی دارد با تصمیماتی پیش بینی نشده دستور كاری را در سرلوحه امور بین المللی قرار دهد.
گزارش تاكید می كند كه از دیدگاه ایران ، آمریكا نباید از برجام خارج شود و اگر آمریكا و اروپا بخواهند تصمیمی نادرست در این ارتباط بگیرند آن زمان تهران هم مسیری دیگر را دنبال خواهد كرد.
تارنمای چاینا ارگ هم از برجام به عنوان یك توافق نمادین و مهم بین المللی یاد كرده كه پس از چند دوره مذاكره طولانی مدت در سال 2015 میلادی حاصل شده است.
وزارت خارجه چین تاكید كرده است كه این كشور همچنان به برجام پایبند است و تعهدات خود را بر اساس آن انجام می دهد و از دیگر طرف های ذی ربط می خواهد تا این توافق مهم را مورد حراست قرار دهند.
آساق**231**1144