8597 میلیارد ریال تسهیلات در استان مركزی پرداخت شد

اراك - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مركزی گفت: پارسال هشت هزار و 597 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در این استان پرداخت شد.

سعید فرخی روز یكشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این میزان تسهیلات رونق تولید به 991 واحد تولیدی تزریق شد كه نسبت به سال 1395 با پرداخت هفت هزار و 168 میلیارد ریال بیش از 12 درصد رشد داشته است.
وی ادامه داد: در مجموع ارزیابی طرح رونق تولید و پرداختی مستقیم، بانك های ملی، صادرات و تجارت از عملكرد مناسب تری نسبت به سایر بانك ها برخوردار بوده اند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مركزی بیان كرد: پرداخت تسهیلات رونق تولید در استان همچنان ادامه دارد و متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه بهین یاب نسبت به نام نویسی و دریافت تسهیلات اقدام كنند.
وی افزود: ٤٨ طرح سرمایه گذاری خارجی از كشورهای تركیه، انگلستان، فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، هلند، سوئیس، افغانستان و ایرانیان مقیم خارج در استان مركزی با جدیت دنبال می شود.
فرخی مجموع سرمایه گذاری خارجی در استان مركزی را حدود یك میلیارد و ١٧٤ میلیون دلار عنوان كرد و ادامه داد: ٥٥٤ میلیون دلار از این میزان سرمایه گذاری در قالب ٢٠ طرح در دولت تدبیر و امید جذب شده است.
وی اظهار كرد: پارسال بیش از یك میلیون و 448 هزار تن كالا به ارزش یك میلیارد دلار از استان مركزی صادر شد كه نسبت به سال95، 46 درصد رشد داشته است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مركزی افزود: بر اساس اعلام مركز آمار ایران تا پایان پاییز ٩٦،استان مركزی با نرخ بیكاری هشت و 50 درصد، پس از استان های هرمزگان و سمنان رتبه سوم در كاهش نرخ بیكاری كشور را دارد.
بیش از 2 هزار و 800 واحد تولیدی در نقاط مختلف استان مركزی فعالیت می كنند.
3017/3075