۱۹ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۱۷
کد خبر: 82880165
۰ نفر
دهها مزدور سودانی در یمن به هلاكت رسیدند

تهران – ایرنا – دهها عنصر سودانی مزدور عربستان كه در جنگ علیه مردم یمن شركت دارند، در شمال این كشور به هلاكت رسیدند.

به گزارش شبكه تلویزیونی المسیره، رزمندگان یمنی طی عملیاتی در نزدیكی شهر میدی یمن صورت گرفت، با اجرای عملیات كمین و استفاده از تك تیراندازها و نارنجك به مزدوران متجاوز سودانی وابسته به آل سعود حمله كردند.
المسیره با پخش صحنه هایی از این عملیات از آن به عنوان 'شكست پیشروی عناصر سودانی در صحرای میدی' نام برد.
شبكه مزبور در این صحنه ها بخشی از كشته های مزدوران سودانی و تانك های منهدم شده آنها توسط ارتش و كمیته های مردمی یمن را به نمایش گذاشت.
یكی از افسران یمنی شركت كننده در این عملیات در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه خاطرنشان كرد: نیروهای مردمی یمن عناصر سودانی را به سمت نقاطی كه رزمندگان یمنی در آنها موضع گرفته و مخفی شده بودند، سوق دادند به گونه ای كه عناصر مزبور در تیررس این نیروها قرار گرفته و به هلاكت رسیدند.
عربستان همراه با آمریكا، امارات، بحرین، كویت و سودان از ششم فروردین 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این كشور به منظور بازگرداندن 'عبدربه منصور هادی' رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت كرد.
كشورهای همپیمان عرب عربستان در این جنگ به دنبال مشاهده بی نتیجه بودن آن به تدریج خود را از ائتلاف عربی - آمریكایی كنار كشیدند و فقط امارات و به دلیل داشتن اهداف توسعه طلبانه و طمع ورزی های خاص خود در یمن به حضور نظامی اش در این جنگ تا به امروز ادامه داده است.
این تجاوز نظامی تاكنون نتیجه ای جز كشته و زخمی شدن ده ها هزار یمنی و همچنین آواره شدن میلیون ها تن از شهروندان محروم و فقیر و ویرانی زیرساخت های این كشور نداشته است.
نكته قابل تامل این كه عربستان در تجاوز خود علیه یمن از حمایت های مستقیم و غیرمستقیم نظامی، سیاسی، امنیتی و اطلاعاتی آمریكا و رژیم صهیونیستی بهره مند است.
وزارت دفاع یمن در روز یكشنبه سوم دی ماه 96 گزارشی از تلفات ارتش متجاوز سعودی در هزارمین روز تجاوز به یمن منتشر كرد.
این گزارش از انهدام 1200 تانك و خودروی زرهی، 12 بالگرد آپاچی، 5 جنگنده اف 16 و بیش از 20 هواپیمای جاسوسی و هدف قرار گرفتن 10 كشتی، ناوچه و قایق های جنگی متجاوزان سعودی - عربی در دریای سرخ خبر داد و طی همین مدت در عمق خاك عربستان دهها پایگاه در نجران، جیزان و عسیر هدف رزمندگان یمنی قرار گرفته و منهدم شد.
خاورم ** 1487*1275