اعتبارات عمرانی آذربایجان غربی در دولت تدبیر و امید 8.5 برابر شد

ارومیه- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی با اشاره به 8.5 برابر شدن اعتبارات عمرانی این استان در دولت تدبیر و امید، گفت: این اعتبار از 2 هزار میلیارد ریال به رقم بی سابقه بیش از 17 هزار میلیارد ریال در سال 1396 رسید.

به گزارش ایرنا ناصر حضرتی روز شنبه در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی افزود: از كل اعتبار عمرانی اختصاص یافته به استان در سال گذشته رقم 6 هزار و 820 میلیارد ریال شامل حدود 40 درصد تخصیص یافت كه از این میزان چهار هزار و 820 میلیارد ریال به صورت اسناد خزانه و 2 هزار میلیارد ریال به صورت نقدی بود.
وی اظهار كرد: در بودجه امسال نیز اعتبار عمرانی آذربایجان غربی در مجموع بخش های مختلف 17 هزار و 500 میلیارد ریال پیش بینی شده است.
وی با اشاره به تصویب نشدن بخشی از لایحه پیشنهادی دولت در خصوص منابع اعتبار عمرانی سال جاری در مجلس شورای اسلامی، اضافه كرد: این امر موجب شد در كل كشور اعتبارات عمرانی با كاهش مواجه شود ولی لطمه كمی به اعتبار عمرانی استان خورد و مشكل خاصی در این خصوص نداریم.
وی بیان كرد: علاوه بر آن، 10 هزار و 120 میلیارد ریال اعتبار عمرانی ویژه نیز با همراهی نمایندگان استانی در اختیار آذربایجان غربی قرار گرفته است كه این میزان برای ارتقای شاخص های توسعه استان اختصاص می یابد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی با تاكید بر اینكه تمام توان مدیران برای رعایت سهم جمعیتی استان در لایحه بودجه سال آینده به كار گرفته شده است، ادامه داد: امسال اعتبار بسیار خوبی برای اجرای طرح های فاخر، كلان و ملی در استان لحاظ شده كه طرح مطالعاتی قطار سریع السیر ارومیه - تبریز از جمله آنهاست.
حضرتی از تحقق 91 درصدی درآمدهای استانی پیش بینی شده در سال 1396 در آذربایجان غربی خبر داد و گفت: از 10 هزار و 30 میلیارد ریال درآمد پیش بینی شده، افزون بر 9 هزار و 100 میلیارد ریال وصول شده كه هشت هزار و 340 میلیارد ریال آن از محل درآمدهای مالیاتی است.
وی افزود: در سال گذشته پاداش پایان خدمت همه بازنشستگان تا پایان سال 1395 پرداخت شد و با بودجه هزینه های اختصاص یافته در سال جاری نیز امیدواریم پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال گذشته پرداخت شود.
وی اظهار كرد: تحقق این امر با اختصاص نزدیك به 105 درصدی اعتبارات هزینه ای پیش بینی شده از سوی دولت در آذربایجان غربی محقق شد كه باید از مسئولان مرتبط در این باره قدردانی كرد.
به گزارش ایرنا، سازمان مدیریت و برنامه ریزی مسئول پیش بینی، اختصاص، تخصیص و ابلاغ بودجه های هزینه ای و عمرانی در استان های مختلف كشور است؛
سازمان تاثیرگذاری كه تا پیش از فعالیت دولت یازدهم منحل شده بود و فعالیتی نداشت.
2093/3072

سرخط اخبار استان‌ها