شهید اورنگی: برای كمك به مستضعفان منسجم تر شوید

بندرعباس- ایرنا – شهید محمد اورنگی از شهیدان دوران دفاع مقدس در بخشی از وصیت نامه خود مهم ترین توصیه اش را اهمیت به نماز عنوان كرده و می گوید: از تمام برادران مسوول می خواهم كه در كارهایی كه برای اسلام و مسلمانان است، كوشا باشند و جهت كمك به مستضعفان منسجم تر شوند.

به گزارش ایرنا، شهید محمد اورنگی در سال 1343 در بندرعباس به دنیا آمد و چنان كه شایسته اش بود، نامش را محمد گذاشتند.
پدرش گرگعلی در ژاندارمری كار می كرد.
شهید اورنگی تحصیلات ابتدایی را تا متوسطه در بندرعباس به پایان رساند.
در زمان انقلاب به فرمان امام در سنگر انقلاب به مبارزه با فساد شاهنشاهی پرداخت و در فراهم نمودن امكانات راهپیمایی های دشمن شكن انقلاب شب ها تا صبح كار می كرد.
شهید محمد همیشه در سنگر مسجدها به فراگیری آموزش های نظامی در ماه مبارك رمضان مشغول بود.
چندین بار برای اعزام به خدمت سربازی به ژاندارمری بندرعباس مراجعه كرد ولی تعداد سربازان زیاد بود و او را اعزام نكردند.
سرانجام در 20 خرداد 1365 به خدمت اعزام شد و دوره آموزشی را در پادگان 05 كرمان گذراند و بدون فاصله پس از تمام شدن دوره آموزشی به جبهه اعزام شد.
این شهید مهرماه 1365در اندیمشك به شهادت رسید و مزار وی در گلزار شهیدان بندرعباس قرار دارد.
شهید اورنگی ابتدای وصیت نامه اش را با آیه 74 سوره نسا«هركس در راه خدا پیكار كند و كشته شود یا یپروز گردد، پاداش بزرگی به او خواهیم داد» و سلام به شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی شروع می كند.
وی ادامه می دهد: من چیزی به آن صورت برای وصیت ندارم ولی به عنوان یك برادر كوچك تر در چند مورد تذكر می دهم، از پدر و مادرم می خواهم كه اگر من شهید شدم هرگز غمگین و افسرده نباشند و بیشتر به مادرم توصیه می كنم كه در شهادت من هرگز ناراحت نباشد.
وی در ادامه وصیت نامه اش عنوان می كند: به خواهران سفارش می كنم در فراگیری احكام اسلامی كوشا باشند و به خواندن كتاب های مذهبی اهمیت بدهند.
شهید اورنگی در ادامه این وصیت خود اضافه می كند: هم چنان تمام برادران و خواهران این مهم ترین توصیه است كه، برای نماز اهمیت قائل باشید.
وی یاد آور شده برای كمك به مستضعفان منسجم تر شوید و از تمام برادران مسوول می خواهم كه هرچه بیشتر در كارهایشان كوشا باشند به خصوص آن كارهایی كه برای اسلام و مسلمانان است.
شهید اورنگی در پایان وصیت نامه اش یادآوری می كند كه البته به نظر خود من چیزی ندارم اما اگر به نظر شما چیزی به من تعلق می گیرد وقف حسینیه امام جعفر صادق علیه السلام شود. به امید پیروزی نهایی رزمندگان اسلام در جبهه های نبرد حق ضد باطل.
9887/ 6048

* آگاهی از آخرین اخبار استان در كانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینك جستجو كانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo

سرخط اخبار استان‌ها