۱۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۴
کد خبر 82878994
۰ نفر
فلسطینی ها عكس حاكمان عربستان را آتش زدند

تهران- ایرنا- شبكه خبری المیادین گزارش داد كه فلسطینی ها در هشتمین روز راهپیمایی موسوم به «بازگشت بزرگ» در نوار غزه تصاویر سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان و محمد بن سلمان ولیعهد این كشور را آتش زدند.

به گزارش روز جمعه ایرنا،تظاهر كنندگان فلسطینی با آتش زدن تصاویر پادشاه و ولیعهد سعودی خشم خود را نسبت به اظهارات بن سلمان كه قائل به حق اسرائیلی ها برای داشتن كشور شده است، نشان دادند.
بن سلمان در گفت وگوی اخیر با نشریه آمریكایی «آتلانتیك» از «حق اسرائیلی ها برای زندگی صلح جویانه در كشورشان» سخن گفته و آن را هم ردیف حق مردم فلسطین در اراضی اشغالی دانسته است.
برخی این اظهارات بن سلمان را تائید تلویحی موجودیت رژیم صهیونیستی و به منزله به رسمیت شناختن آن به صورت غیرمستقیم دانسته اند. همین برداشت ها سبب شد تا «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان در گفت وگوی تلفنی دوشنبه شب (سیزدهم فروردین ماه) با «دونالد ترامپ» از حق فلسطینی ها برای تشكیل كشوری مستقل با مركزیت قدس سخن به میان آورد.
نظامیان صهیونیست امروز (جمعه) در هشتمین روز راهپیمایی «بازگشت بزرگ» با سركوب راهپیمایان غزه دست كم 3 نفر را شهید و بیش از 250 نفر را زخمی كردند.
با شهادت این سه فلسطینی شمار شهدای راهپیمایی بازگشت بزرگ كه از جمعه گذشته به مناسب «روز زمین» آغاز شد؛ تاكنون دست كم به 23 نفر رسیده است.
مردم نوار غزه جمعه گذشته (10 فروردین) در تظاهراتی با عنوان 'بازگشت بزرگ' به مناسبت چهل و دومین سالگرد 'روز زمین فلسطین' شركت كردند كه نظامیان رژیم صهیونیستی آن را به خاك و خون كشیدند.
نظامیان رژیم صهیونیستی با شلیك گلوله به سوی تظاهركنندگان فلسطینی 17 نفر را شهید و بیش از یكهزار و 800 تن دیگر را زخمی كردند.
'روز زمین فلسطین' به نماد مقاومت فلسطینیان در برابر اشغالگری صهیونیست ها در سرزمین های تاریخی فلسطین تبدیل شده است.
مقام های رژیم صهیونیستی 30 مارس سال 1976 ( 10 فروردین 1355) هزاران هكتار از زمین های فلسطینیان ساكن در منطقه الجلیل واقع در شمال فلسطین اشغالی را مصادره كردند. در پی این اقدام غاصبانه، مردم فلسطین دست به اعتصاب غذا و تظاهرات اعتراض آمیز زدند.
فلسطینی‌ها همه ساله در روز 30 مارس به مناسبت گرامیداشت روز زمین، راهپیمایی برگزار می كنند.
شبد**1480**1010