حمايت از كالاي ايراني به اشتغالزايي جوانان كمك مي كند

كرمانشاه - ايرنا - نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه كرمانشاه با اشاره به نامگذاري امسال به عنوان 'حمايت از كالاي ايراني' گفت: تحقق اين شعار به حل مشكل اشتغال سه ميليون جوان بيكار در كشور كمك مي كند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، آيت الله مصطفي علما در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته كرمانشاه اظهار كرد: تحقق شعار سال نيازمند عزمي جدي و راسخ از سوي مسئولان، توليدكنندگان و فروشندگان، خريداران و هر ايراني متعصبي است كه كشورش را دوست دارد.
وي ادامه داد: به فرموده رهبر معظم انقلاب همه ما بايد به كشورمان تعصب داشته باشيم و از كالاهاي ساخت داخل استفاده كنيم تا هم به اقتصاد مملكت كمك كرده باشيم و هم ميزان واردات را كاهش دهيم.
آيت الله علما افزود: البته توليد كالاي باكيفيت توسط توليد كنندگان، شرط مهمي براي استقبال فروشندگان و خريداران است چرا كه اگر كالايي از كيفيت لازم برخوردار باشد مردم كشور راغب خواهند شد از نمونه داخلي آن استفاده كنند و به سمت كالاهاي مشابه خارجي نمي روند.
نماينده ولي فقيه در استان همچنين به 20 فروردين روز ملي فناوري هسته اي اشاره و اظهار كرد: در اين روز شعار 'ما مي توانيم' را عملي كرديم و به آنچه كه سال ها در جستجوي آن بوديم، رسيديم.
وي تصريح كرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب، يكي از دلايل عصبانيت دشمن از ما، دستيابي به همين بحث فناوري هسته اي بود كه هنوز هم بسياري از كشورهاي جهان از آن بي بهره هستند.
آيت الله علما در ادامه به سالروز قطع رابطه سياسي ايران و آمريكا نيز اشاره و اظهار كرد: همه بايد از اين اتفاق خوشحال باشيم چرا كه تجربه چند دهه اخير نشان مي دهد آمريكا با كشورهايي كه رابطه داشته است بلاهاي زيادي سر آن ها آورده است.
امام جمعه كرمانشاه افزود: نمونه اخير آن ها عربستان است كه آمريكا از اين كشور به عنوان گاو شيرده خود ياد مي كند و تاكنون مبالغ هنگفتي از آن ها دريافت كرده است.
وي در بخش ديگري از سخنانش به مسئله مقاومت مردم فلسطين اشاره و اظهار كرد: در روزهاي اخير بيش از 20 نفر از مردم اين سرزمين اشغال شده به شهادت رسيده و صدها نفرشان هم زخمي شده اند.
آيت الله علما با بيان اينكه مردم فلسطين درس مقاومت به جهانيان مي دهند، از جهان اسلام خواست در برابر مسئله فلسطين بي تفاوت نباشند و به حمايت آن ها برخيزند.
وي در پايان ياد و خاطره اميرسپهبد شهيد علي صياد شيرازي، شهيد مرتضي آويني و شهيد محمدباقر صدر را نيز گرامي داشت.
7458/8066