۱۷ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۵:۰۴
کد خبر: 82878635
۰ نفر
آتشفشان شینمو دوباره فعال شد

پكن - ایرنا - سازمان هواشناسی ژاپن با انتشار بیانیه ای از فعال شدن دوباره آتشفشان شینمو در جنوب غرب این كشور خبر داد.

به گزارش روز جمعه ایرنا ایرنا تصاویر منتشر شده از تلویزیون ژاپن نیز نشان می دهد آتشفشان از شامگاه پنجشنبه دوباره فعال شده است و خطر همچنان این منطقه را تهدید می كند.
سازمان هواشناسی ژاپن در گزارش خود آورده است به دنبال شروع آتشفشان، سنگ ها و مواد مذاب تا ارتفاع 5 هزار متری پرتاب شده اند مواد مذاب به برخی از نواحی اطراف پرتاب شده و باعث شده است تا مردم و ساكنان اطراف كوه آتشفشان بشدت ابراز نگرانی كنند.
سازمان هواشناسی خاطر نشان كرده است این وضعیت، شدیدترین فعالیت آتشفشانی این كوه از آخرین بار آن در ماه گذشته میلادی است.
اولین بار این آتشفشان نزدیك به شش سال پیش فعالیت خود را آغاز كرد از همان زمان سازمان هواشناسی ژاپن هشدار داد این روند در سال های آینده ادامه خواهد یافت.
هنوز گزارشی از اینكه آتشفشان به روستاهای اطراف، مردم و منازل آنها خسارتی وارد كرده است یا خیر، منتشر نشده است اما دولت اعلام كرده است ماموران پلیس در حال اعزام به منطقه برای بررسی های نهایی هستند.
قرار است شماری از كارشناسان نیز از نهادهای ذی ربط به این منطقه اعزام شوند تا ارزیابی های دقیق تری درباره فعالیت این كوهستان انجام دهند.
پلیس به همه مردم و بخصوص روستاییان اطراف هشدار داده است دستكم تا محوطه چهار الی پنج كیلومتری از این كوهستان دور باشند زیرا سنگ های آتشفشانی ممكن است تا این فاصله پرتاب شود.
پیش از این در ماه گذشته میلادی گزارش هایی از آتشفشان این كوه منتشر شد و با برخاستن دوده های سیاه و ریزش مواد مذاب از اطراف كوه، شماری از پروازهای بین المللی فعالیت خود را متوقف كردند.
آساق**231**1904**

سرخط اخبار جهان