۱۵ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۱۳
کد خبر: 82877450
۰ نفر
بازديد از غار عليصدر 66 درصد افزايش يافت

همدان-ايرنا- معاون گردشگري شركت سياحتي غار عليصدر همدان گفت: بازديد از غار شگفت انگيز عليصدر در نوروز امسال نسبت به نوروز سال گذشته 66 درصد افزايش يافت.

مسعود ملكي روز چهارشنبه در گفت و گوي اختصاصي با ايرنا افزود: نوروز امسال اكثر نقاط كشور شاهد افزايش گردشگر داخلي بود و تلاش هاي مستمر شركت سياحتي عليصدر همدان نيز به رشد چشمگير گردشگران داخلي و بازديدكنندگان نوروزي از اين غار شگفت انگيز منجر شد.
وي افزايش گردشگر داخلي را راهكاري براي كاهش سفرهاي خارجي و جلوگيري از خروج ارز در كشور دانست و گفت: رشد گردشگر داخلي به نوعي جهاد اقتصادي و حركت در راستاي اقتصاد مقاومتي و معرفي خدمات ايراني است.
ملكي ادامه داد: شركت سياحتي عليصدر در حوزه گردشگري با آماده سازي زيرساخت ها و بهره وري فعاليت خود را دنبال كرد و در بهمن و اسفند سال گذشته، فعاليت هايي نظير شركت در نمايشگاه بين المللي تهران، پخش زنده برنامه ها از آنتن صدا و سيما و ارائه تبليغات محيطي در بزرگراه هاي تهران موجب شد بيشترين بازديد كننده هاي نوروزي غار عليصدر از استان تهران باشد.
وي ادامه داد: رويداد همدان 2018 و انتخاب همدان به عنوان پايتخت گردشگري آسيا، مصاحبه ها و اطلاع رساني هاي انجام شده و همكاري مطبوعات و رسانه ها كمك كرد تا در نوروز 97 رشد چشمگير گردشگري در استان همدان رقم بخورد و بيشتر از ميانگين رشد گردشگر در سطح كشور باشد.
معاون گردشگري شركت سياحتي غار عليصدر همدان بيان كرد: در ايام نوروز در مجموعه عليصدر همدان با توجه به استقبال چشمگير گردشگران، از ظرفيت كامل پاركينگ هاي غار عليصدر استفاده شد و ظرفيت اقامتگاه هاي محدوده غار عليصدر تكميل شد كه براي جبران آن از ظرفيت شهرستان هاي اطراف استفاده شد.
ملكي با بيان اينكه براي افزايش رضايتمندي گردشگران نوروزي، برنامه هاي فرهنگي در محوطه عليصدر اجرا شد، گفت: در اين چارچوب ويژه برنامه هاي نوروزخواني تدارك ديده شد كه با استقبال خوب مسافران روبرو است.
وي يادآور شد: ساعت بازديد از غار عليصدر در ايام نوروز از 6 صبح تا زمان استقبال گردشگران تعيين شده بود و كاركنان اين مجموعه در سه شيفت فعال بودند و براي رفاه گردشگران در برخي روزها بازديد از غار تا پاسي از شب ادامه داشت.
گفتني است؛ طبق آخرين آمار اعلام شده از اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان همدان، بيش از 101 هزار نفر در تعطيلات نوروز امسال از غار عليصدر همدان ديدن كردند و اين درحاليست كه در مدت مشابه سال قبل حدود 61 هزار و 250 نفر بازديد كننده از اين مجموعه گردشگري ثبت شده است.
استان همدان كه در دامان كوه الوند پهنه گسترانيده با تمدن سه هزار ساله از كهن‌ ترين شهرهاي جهان است و در سال 85 با مصوبه مجلس شوراي اسلامي به عنوان پايتخت تاريخ و تمدن ايران معرفي شد.
اين استان با دارا بودن آثار تاريخي و باستاني ارزشمندي همچون تپه هگمتانه، كتيبه هاي گنجنامه، آرامگاه بوعلي سينا، آرامگاه باباطاهر، گنبد علويان و جاذبه هاي طبيعي همچون غار عليصدر هم‌ اكنون به عنوان پنجمين شهر گردشگري كشور شناخته مي‌ شود.
استان همدان داراي بيش از يك هزار و 800 اثر تاريخي و توريستي شناسايي شده است كه يك هزار اثر استان همدان ثبت ملي شده است
1181/2090

سرخط اخبار استان‌ها