۱۵ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۷:۳۴
کد خبر: 82877066
۰ نفر
سامانه سهام عدالت در دسترس قرار گرفت

قزوین-ایرنا-معاون اقتصادی اداره كل اقتصاد و دارایی استان قزوین گفت: سامانه سهام عدالت به منظور ثبت شماره شبای مشمولان از امروز /چهارشنبه/ در دسترس كاربران قرار گرفته است.

فهیمه لزگی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بسته شدن سامانه شبا به دلیل طراحی مجدد و بازنگری در ساختار بانك اطلاعاتی آن صورت گرفته بود كه با رفع مشكل، از امروز پاسخگویی به سئوال و ابهامات مشمولان با سهولت بیشتری انجام می شود.
وی اضافه كرد: سهامداران می توانند با مراجعه به سامانه www.samanese.ir ضمن ثبت شماره شبای خود، از وضعیت سهام و سود خود نیز مطلع شوند.
وی با اشاره به 765 هزار و 531 سهامدار عدالت در استان قزوین، گفت: از این تعداد 558 هزار و 506 سهامدار شماره شبای خود را در سامانه مورد نظر ثبت كرده و 207 هزار و 25 نفر نیز هنوز اقدام به این كار نكرده اند.
به گفته وی، كل مبلغ سود مربوط به عملكرد سال 95 در سال 96 برای همه مشمولان به جز كارمندان، بازنشستگان كشوری و لشگری و تامین اجتماعی واریز شده است.
لزگی ادامه داد: بر همین اساس و در مرحله نخست 148 میلیارد و 393 میلیون ریال، در مرحله دوم 115 میلیارد و 830 میلیون ریال و در مرحله سوم نیز 13 میلیارد و 305 میلیون ریال به حساب مشمولان سهام عدالت واریز شد.
معاون اقتصادی اداره كل اقتصاد و دارایی استان قزوین در پایان با اشاره به اینكه متاسفانه بیشتر افراد تحت پوشش كمیته امداد و بهزیستی تاكنون مبادرت به ثبت شماره شبای خود نشده اند، اظهار كرد: این در حالی است كه بسیاری از كارمندان و افراد شاغل باسواد در شركت ها و موسسات نیز شماره شبای خود را جهت دریافت سود سهام عدالت وارد سامانه نكرده اند.
لازم به یادآوری است كه تعداد مشمولان دریافت سهام عدلت در استان قزوین 765 هزار و 531نفر، معادل 61.6 درصد جمعیت استان است.
8054

سرخط اخبار استان‌ها