۱۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
کد خبر 82876765
۰ نفر
زيرساخت هاي گردشگري حيران آستارا تكميل مي شود

آستارا - ايرنا - فرماندار بندر آستارا گفت: گردنه حيران از جاذبه هاي بكر اين شهرستان و استان گيلان است و زيرساخت هاي گردشگري آن با مشاركت دولت و بخش خصوصي تكميل مي شود.

يونس رنجكش روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: دولت براي توسعه زيرساخت هاي آب، برق و گاز در دهستان حيران آستارا اقدامات خوبي انجام داده و به رونق گردشگري كمك كرده است.
وي بيان كرد: تله كابين، سورتمه، مراكز خدماتي و محور مهم حمل و نقل، حيران را به منطقه راهبردي تبديل كرده و آستارا علاوه بر حيران، ظرفيت ها و بسترهاي توسعه زيادي دارد و بايد جهت عمران روستاها به سرمايه گذاران معرفي شود.
وي ادامه داد: با توجه به ضرورت استفاده از فرصت هاي موجود براي اشتغالزايي، دولت تسهيلات خوبي در اين زمينه در نظر گرفته و آستارا با استفاده از آن به قطب گردشگري و بوم گردي تبديل خواهد شد.
رنجكش اظهار كرد: موقعيت مرزي، دسترسي آسان كشورهاي همسايه شمالي به جاذبه هاي گردشگري و حضور سرمايه‌گذاران و گردشگران از مزيت هاي آستارا براي توسعه گردشگري است.
فرماندار آستارا گفت: به زودي دروازه ورودي استان گيلان در منطقه حيران نصب خواهد شد كه نقش مهمي در معرفي استان و جاذبه هاي نهفته آن براي گردشگران خواهد داشت.
دهستان حيران از توابع بخش مركزي آستارا در 30 كيلومتري مركز اين شهرستان و در حاشيه محور آستارا - اردبيل قرار دارد. شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105 / 7124/2007