راگبی ایران توپ به اندازه كافی ندارد

تهران- ایرنا- مربی تیم راگبی دختران كشورمان با اعلام اینكه راگبی ایران توپ به اندازه كافی ندارد، از رسیدن به استانداردهای لازم در آسیا و حضور در جام جهانی به عنوان یكی از اهداف اصلی و پیش روی این رشته ورزشی خبر داد.

به گزارش ایرنا، «ناهید بیارجمندی» روز سه شنبه در گفت وگویی كه سایت رسمی راگبی آسیا آن را منتشر كرده، افزود: در حالی كه تیم ملی مردان ایران در ماه آوریل (فروردین - اردیبهشت 97) برابر قطر، لبنان و اردن در رقابت های غرب آسیا سه دیدار خواهد داشت، راگبی زنان ایران با سرعت بیشتری در حال رشد است.
وی اظهار داشت: خوشبختانه راگبی میان دختران ایران طرفداران بیشتری نسبت به پسران دارد. وقتی راگبی را شروع كردم، متوجه شدم كه در زندگی من تاثیرگذار خواهد بود و سعی می كنم تجربیاتی را كه دارم به دختران ایران انتقال دهم تا شاید بتوانم در زندگی دیگران تاثیر مثبتی داشته باشم.
بیارجمندی اظهار داشت: از زمان كه راگبی را شروع كرده ام، این رشته در ایران در حال رشد و پیشرفت است و همه با هم در حال تلاش برای رسیدن به استانداردها در آسیا هستیم و پس از آن ما برای جام جهانی تلاش می كنیم، چرا كه نه؟! شاید این غیرممكن به نظر برسد اما در ذهن من هیچ چیز غیرممكن نیست.
وی تصریح كرد: خیلی سخت كار و بهترین ها را به جشنواره های راگبی دعوت می كنیم، اما ما نیاز به دانش بیشتر در راگبی برای مربیانمان داریم.
نایب رییس كمیته توسعه راگبی در ایران همچنین گفت: در رشته ی تربیت بدنی تحصیل كرده ام و سعی دارم تا در مقطع دكترا ادامه تحصیل دهم و تلاش می كنم تا روزی بتوانم مربی مفیدی برای دختران ایران باشم. علاقه ی زیادی به راگبی دارم و سخت تلاش می كنم تا بتوانم به توسعه راگبی در ایران به خصوص دختران كمك كنم و امیدوارم در راهی كه پیش رو دارم، موفق ظاهر شوم.
وی در مورد مشكلات راگبی ایران یادآور شد: بیشتر مربیان، به رغم تلاش زیاد، حتی در سطح ملی به دانش بالاتری در راگبی نیاز دارند و مورد دیگری كه این روزها راگبی ایران با آن مواجه است، عدم وجود توپ راگبی به مقدار كافی است كه برای گسترش راگبی به آن نیازمندیم، اما با تمام این مشكلات ما در حال تلاش برای حل این مشكلات هستیم.
سایت راگبی آسیا در ادامه این گفت و گو نوشت: بیارجمندی یكی از بانوان الهام بخش در راگبی است و به اندازه كافی خوش شانس بودیم كه با او در مورد اشتیاقش به ورزش صحبت كنیم. او به مدت 9 سال بازیكن راگبی بوده و در حال حاضر به طور داوطلبانه، به توسعه راگبی بانوان ایران كمك می كند و امید زیادی به آینده راگبی زنان در ایران دارد.
ناهید بیارجمندی در ماه دسامبر (آذر 96) تیم ملی را در مسابقات آسیایی همراهی كرده بود، جایی كه او سعی داشت مسیرش را به مسیر الگوی خود «وودمَن» بازیكن تیم ملی زنان نیوزلند (Portia Woodman) نزدیك كند. با تمام این علایق و تلاش ها، شاید رشد راگبی به راحتی میسر نباشد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با كانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1067**1368