۱۳ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۵۰
کد خبر: 82875983
۰ نفر
سبزه هاي عيد را در زمين دفن كنيد

اهواز – ايرنا- مديركل حفاظت محيط زيست خوزستان گفت: سبزه هاي كاشته شده قابليت تبديل شدن به كود كمپوست را دارندبه همين دليل از گردشگران و ساير شهروندان مي خواهيم آنها را به ماموران شهرداري تحويل دهند يا آنها را براي تبديل شدن به كود آلي در زمين دفن كنند.

احمدرضا لاهيجان زاده دوشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود:خانواده ها در آخرين روز طبيعت سبزه هاي كاشته شده خود را بر روي خودروي خود تا مقصد سفر حمل مي كنند كه برخي از آنها با افتادن در جاده منظره زشتي ايجاد مي كنند.
وي با اخطار نسبت به رهاسازي ماهي هاي قرمز در رودخانه ها و آبگيرها تصريح كرد: اين ماهي ها بومي نبوده و سبب تغيير اكوسيستم محل و حتي انتقال آلودگي مي شود از همين رو تقاضا مي شود ماهي هاي قرمز در تنگ ها نگهداري شوند.
وي گفت: از گردشگران و مسافران تقاضا مي شود تا حد ممكن بجاي روشن كردن آتش براي تهيه غذا، از خوراك پزها استفاده كنند و در صورت روش كردن آتش، در زمان بازگشت حتما از خاموش شدن آن مطمئن شوند.
لاهيجان زاده يادآور شد: متاسفانه در بسياري موارد شاهد شكسته شدن شاخه درختان براي تهيه آتش و بستن تاب در روز طبيعت بوديم. درخواست ما از تمام مردم محافظت از درختان و فضاهاي سبز است.
وي خاطر نشان كرد: تجارب سال هاي گذشته نشان مي دهد كه با كاهش عمق آب در بسياري از رودخانه هاي استان، برخي خودروهاي خود را به داخل رودخانه برده و آن را مي شويند كه همين امر سبب انتقال آلودگي به محيط اطراف و رودخانه مي شود.
لاهيجان زاده با اشاره به استقرار ماموران حفاظت محيط زيست در روز طبيعت در سطح استان به ويژه مناطق حفاظت شده افزود: در ايام عيد به ويژه اين روز بيش از ده ها هزار كيسه زباله در بين شهروندان توزيع شده است.
9887/6002