۱۳ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۳:۰۰
کد خبر: 82875779
T T
۰ نفر
جنگنده های تركیه شمال عراق را بمباران كردند

تهران -ایرنا - تارنمای شبكه خبری «سومریه نیوز» عراق گزارش داد: جنگنده های ارتش تركیه یكشنبه شب برخی مناطق مرزی در استان های اربیل و سلیمانیه را در شمال عراق بمباران كردند.

به گزارش ایرنا، یك شاهد عینی به نام «نزار عمر» بدون اشاره به خسارت های احتمالی حملات جنگنده های تركیه ای به شمال عراق به سومریه نیوز گفته است كه در این حملات، منطقه «سیدكان»، شهرستان «رواندوز» و «سوران» در شمال اربیل هدف قرار گرفته است.
یك شاهد عینی دیگر به این شبكه خبری گفت، منطقه «بشدر» در سلیمانیه دیگر استان شمالی عراق از دیگر مناطقی است كه هدف حملات هوایی جنگنده های تركیه ای قرار گرفت.
مناطق مرزی شمال عراق، در چند روز گذشته به بهانه سركوب نیروهای موسوم به «پ. ك. ك» هدف حملات هوایی و توپخانه ای ارتش تركیه قرار گرفته است.
جنگنده های ارتش تركیه 2 فروردین ماه گذشته نیز به مناطق شمال عراق حمله كردند كه در جریان آن چهار غیرنظامی عراقی كشته شدند.
پیش از آن نیز رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری تركیه در اظهاراتی از احتمال انجام عملیات نظامی در منطقه سنجار (استان نینوا در شمال غرب عراق) از سوی آنكارا سخن گفت و مدعی شد كه این عملیات با هدف پاكسازی عناصر حزب كارگران كردستان (پ.ك.ك) صورت خواهد گرفت.
تصمیم ارتش تركیه برای آنچه انجام عملیات ضد پ.ك.ك در داخل خاك عراق (موسوم به عملیات 'شاخه زیتون2') خوانده شده است، از چندی پیش از سوی مقام های آنكارا مطرح اما مشروط به هماهنگی با بغداد اعلام شده بود.
شبس**9363*1613*