بالگرد اورژانس قم 43 مصدوم را به بيمارستان انتقال داد

قم- ايرنا- سخنگوي مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي قم گفت: از ابتداي طرح نوروزي از 25 اسفندماه پارسال تاكنون، بالگرد اورژانس با انجام 13 پرواز، 43 مصدوم حوادث رانندگي را به بيمارستان منتقل كرد.

مهدي فراهاني عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، افزود:تعداد ماموريت هاي بالگرد اورژانس در اين مدت در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته، افزايش بيش از 100 درصدي داشته است.
وي اضافه كرد: مصدومان 12 حادثه به بيمارستان شهيد بهشتي و يك حادثه نيز به بيمارستان امام رضا(ع) قم منتقل شدند.
وي با بيان اين كه امروز نيز بالگرد 2 ماموريت انجام داد، گفت: اورژانس هوايي قم در پرواز نخست 2 مصدوم حادثه واژگوني يك دستگاه خودرو در بخش دستجرد كه ساعت 07:15 رخ داد را به بيمارستان منتقل كرد.
فراهاني اضافه كرد: در حادثه دوم نيز چهار مصدوم حادثه واژگوني يك دستگاه خودرو در محور قم- اراك كه ساعت 10:00 رخ داده بود را به مركز درماني انتقال داد.
به گفته وي، در اين مدت بيشتر پروازهاي انجام شده در آزادراه قم- تهران و قم- كاشان بوده است.
وي با اشاره به اين كه بالگرد اورژانس نقش مهمي در حفظ جان مصدومان دارد، گفت: اورژانس هوايي با كاهش زمان انتقال مصدومان و بيماران بدحال به بيمارستان و در نتيجه با تسريع در ارائه خدمات درماني، نجات جان مصدومان حوادث و بيماران را دوچندان كرده است.
فراهاني اضافه كرد: زماني كه حادثه تصادفي به مركز اورژانس 115 اعلام مي شود، ابتدا آمبولانس به محل حادثه اعزام مي شود كه در صورت تشخيص كارشناسان در بدحال بودن مصدوم، بالگرد به محل حادثه اعزام مي شود.
درحال حاضر 20 پايگاه شهري، 18 پايگاه جاده اي و يك پايگاه هوايي در استان قم فعال مي باشد.
/2085/ 6133/

سرخط اخبار استان‌ها