30 درصد كاركنان وزارت ارتباطات بانوان هستند

تهران - ایرنا - مشاور امور بانوان و خانواده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اكنون حدود 30 درصد از كاركنان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را بانوان تشكیل می دهند و در مجموعه این وزارتخانه و شركت های تابعه آن، حدود پنج هزار بانو مشغول به كار هستند.

سودابه رادفر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: اگر كارمندان مخابرات و نیروهای شركتی را اضافه كنیم حدود 20 هزار خانم در بخش های مختلف فعالیت دارند.
وی اظهار داشت: در بخش درون دستگاهی در دولت یازدهم، تعداد بانوان بكار گرفته شده در بخش های مختلف حدود 250 درصد ارتقا داشت و 2 مدیركل زن در بخش های مختلف این وزارتخانه به هفت مدیركل رسید.
وی تصریح كرد: همچنین تعداد مدیران پایه نسبت به گذشته رشد بیشتری داشت البته در دولت دوازدهم علاوه بر رشد كمی، ارتقای كیفی را هم شاهد بودیم.
رادفر اضافه كرد: همچنین برای اولین بار سه مدیر ارشد از میان بانوان در بخش معاونت های این وزارتخانه منصوب شدند كه در این مدت معاون سازمان تنظیم مقررات، عضو هیات مدیره شركت پست و معاون مدیرعامل شركت زیرساخت از میان بانوان انتخاب شدند.
مشاور امور بانوان و خانواده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: همچنین در بخش برون دستگاهی ما، مشاوران بانوان به عنوان بازوان اجرایی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری فعالیت جدی دارند.
وی تاكید كرد: ما وظیفه خودمان می دانیم در حوزه مخاطبان نیز بحث عدالت جنسیتی را رعایت كنیم چون این موضوع هم در ماده 230 برنامه پنجم توسعه و هم در ماده 101 و 102 برنامه ششم توسعه آمده است و ما موظف به اجرای آن هستیم.
وی خاطرنشان كرد: یكی از كارهایی كه در بخش بانوان در سال 96 انجام دادیم، طرح ملی خانواده و فضای مجازی با توجه به نیاز جامعه برای بسترسازی و فرهنگ سازی در خانواده ها بود كه فضای مجازی صرفا برای آنها فرصت باشد و این فرهنگ سازی در تمام استان ها به عنوان یك طرح ملی در حال انجام است.
رادفر اضافه كرد: همچنین یك همایش دیگر با عنوان نقش فناوری اطلاعات در میان زنان در حوزه اشتغال و كارآفرینی در راستای توسعه متوازن و پایدار نیز در سال 96 برگزار شد كه در این زمینه هم بانوان و هم تمام نقاط به ویژه روستاها دیده شد.
وی اظهار داشت: این همایش در تمام مراكز استان و 50 نقطه كشور برپا، و آذربایجان غربی به عنوان پایلوت شهرستانها و یزد به عنوان پایلوت روستاها شد و در ابركو یزد نیز این همایش و تاثیر نقش فناوری اطلاعات در میان بانوان برگزار شد.
وی تصریح كرد: بناست در سال 1397 این طرح را در شهرستان ها و روستاها در 270 روستا انجام دهیم.
مشاور امور بانوان و خانواده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: وضعیت حضور بانوان در پست های مدیریتی كشور نیز مطلوب است و از ابتدای دولت تدبیر و امید، به دلیل آنكه دولت گوش شنوا برای شنیدن مطالبات مردم داشت، شاهد حضور بانوان خوب بانوان در بخش های مختلف مدیریتی هستیم.
اجتمام ** 7268 ** 1418
** آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej