شمار زنان تماس گیرنده با اورژانس اجتماعی افزایش یافت

تهران - ایرنا - معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به اینكه یكی از تلخ ترین خاطراتش در سال 96 در حوزه زنان و خانواده، دیدن آسیب های اجتماعی بانوان بوده است، گفت: شمار زنان تماس گیرنده با اورژانس اجتماعی افزایش یافته است.

معصومه ابتكار در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا كه درباره تلخ ترین و شیرین ترین خاطره هایش در حوزه زنان و خانواده سخن می گفت، افزایش آسیب های اجتماعی را به عنوان تلخ ترین خاطراتش بیان كرد.
وی در این باره افزود: از افزایش آسیب های اجتماعی كه بخشی از آن از طریق تماس با اورژانس اجتماعی منعكس می شود برای ما رنج آور است.
ابتكار همچنین با یادآوری فعالیت خانه های امن برای مادران و فرزندان گفت: وقتی به خانه های امن می روم و كودكانی كه خانه خودشان كه باید برای شان محل محبت، عشق، نشاط و حمایت باشد، مجبور به آمدن به خانه امن به همراه مادران خود شده اند این موضوع بسیار برای ما دردناك است.

** خاطرات خوب در سفرهای استانی
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در بخشی دیگر از گفت و گو با ایرنا درباره شیرینی های فعالیت در حوزه زنان گفت: خاطره خوب و شیرین من در زمان فعالیتم در حوزه زنان و خانواده، انجام سفرهای استانی است و دیدن فعالیت های اشتغالزایی بانوان به ویژه زنان روستایی در حوزه صنایع دستی، فناوری های نوین و فعالیت های هنرمندان با استانداردهای بالا بسیار خوشایند و رضایت بخش است.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: همچنین زمانی كه فعالیت سازمان های مردم نهاد، خیریه و تشكل ها را مشاهده می كنم برای من بسیار خوشایند است چون در بخش های مختلف به ویژه حوزه زنان و خانواده اقدامات خوبی از سوی این نهادها انجام شده است تا ما روز به روز شاهد تحولات در این حوزه باشیم.
ابتكار تصریح كرد: سابقه حضور من در حوزه زنان به اوایل دوره آیت الله هاشمی برمی گردد كه درگیر حوزه زنان بودم و بعد از آن در دوره اصلاحات در حوزه محیط زیست فعالیتم را آغاز كردم البته با حوزه زنان و خانواده نیز سر و كار داشتم.

** حوزه زنان پرنشاط اما دارای آسیب های فراوان است
وی تصریح كرد: در این چند ماه كه پس از سال ها دوباره به حوزه زنان و خانواده برگشتم این حوزه را از یك سو پرنشاط و پرشور ولی در عین حال دارای آسیب های اجتماعی زیادی می بینم.
ابتكار ادامه داد: در حوزه زنان و خانواده زمینه ها برای كار خیلی زیاد است ولی فكر می كنم سرمایه اجتماعی بانوان، توانمندی هایی كه دارند، جریان سازی كه زنان دارند، قدرت درونی بالایی كه در مقابل آسیب ها دارند، صدا و توان زنان می تواند برای كمك به خروج از این آسیب ها تاثیر گذار باشد، البته بانوان حتی راهكارها هم می توانند ارائه دهند.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ادامه داد: به همین خاطر این معاونت طرح تاب آوری اجتماعی را با جامعه هدف زنان اجرا كرده است و معتقدیم اگر این توان در میان بانوان باشد، می تواند كمك كند كه یك جامعه ای به دور از آسیب ها و مشكلات پی ریزی كنیم و با این طرح حتی بتوانیم كشور را از این وضعیت خارج كنیم.
به گزارش روز جمعه ایرنا، وی در پاسخ به این سوال كه به معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در مدت فعالیت خود چه نمره ای می دهید، گفت: باید این نمره را بقیه به ما بدهند ما نمی توانیم خودمان نمره به خودمان بدهیم، من به دانشجویان نمره می دهم نه به خودم.
اجتمام ** 7268 ** 1418
** آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej