۸ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۲۵
کد خبر: 82873023
۰ نفر
حضور امام رضا (ع) مرو را شهری مقدس برای ایرانیان كرده است

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری اسلامی ایران در بازدید از آثار تاریخی و مذهبی شهر تاریخی مرو در تركمنستان گفت: حضور امام رضا(ع) در مرو، آن را به شهری مقدس و تاریخی برای ایرانیان تبدیل كرده است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه به هنگام زیارت قدمگاه امام رضا(ع) در مرو، در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مرو یكی از شهرهای بسیار كهن و باستانی است كه در تاریخ اهمیت ویژه‌ای داشته و مركز فرهنگی و علمی بوده و كتابخانه‌های بزرگی در آن وجود داشته است.
رئیس جمهوری با اشاره به حضور‌ امام رضا(ع) در این شهر در دوران خلافت مامون عباسی، گفت: بسیاری از مباحثات، آثار، خطبه ها و كلامی كه از امام رضا برجا مانده ، مربوط به این دیار است و به همین دلیل این دیار برای ما بسیار مقدس است.
روحانی با اشاره به وجود مقبره صحابه حضرت رسول(ص) و آرامگاه فرزند امام سجاد (ع) و دیگر مشاهیر مذهبی و تاریخی در مرو، اضافه كرد: این شهر برای ما هم تاریخی و هم مقدس است.
رئیس جمهوری با بیان اینكه كشور ما همواره سایه توجهات ولی عصر(عج) و بارگاه منور امام رضا (ع) بوده است، اظهار امیدواری كرد همه ملت ایران در سال جدید در پناه اهل بیت(ع) بوده و سال جدید سال موفقیت، نشاط و پیروزی برای همه ملت و مسلمانان باشد.
روحانی همچنین از آرامگاه محمد بن زید بن زین العابدین(ع)، مقبره صحابه حضرت رسول اكرم(ص)، آرامگاه حاج یوسف همدانی از شاگردان امام هفتم و آرامگاه سلطان سنجر آخرین پادشاه سلجوقی در شهر تاریخی مرو نیز بازدید و در قدمگاه امام هشتم زیارت نامه امام رضا(ع) را قرائت كرد.
سیام**6984**1553