نماینده سوریه: سازمان ملل تسلیم فشار غربی ها نشود

نیویورك- ایرنا- نماینده سوریه در سازمان ملل متحد، آمریكایی ها را مانع امداد رسانی به مردم دانست و گفت: سازمان ملل با دولت سوریه همكاری كند و تسلیم فشار غربی ها نشود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بشار الجعفری روز سه شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد كه با موضوع سوریه و با توجه به پایان یافتن قطعنامه آتش بس موقت در سوریه برگزار شد، این مطلب را مطرح كرد.
از 15 عضو این شورا، تنها دو عضو به سوریه سفر كرده اند و توصیف درستی از آنچه در این كشور می گذرد، دارند.
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل با یادآوری آن كه در سال 2013 ، دولت سوریه بخش شرقی حلب را از گروه های تروریستی مسلح آزاد كرد، گفت: ما در راستای منافع ملی و مسئولیت دولت نسبت به مردم، برای ریشه كنی گروه های مسلح تروریستی اقدام می كنیم.
الجعفری افزود: در اجرای قطعنامه آتش بس، كمك های بشردوستانه كه بین همه غیرنظامیان اعم از مسیحیان از مسیر گذرگاه های امنی كه دولت سوریه ایجاد كرده است، توزیع می شود.
وی با استناد به اظهارات ژنرال ژوزف ووتل رئیس ستاد مركزی ارتش در كمیته نظامی سنای آمریكا اظهار كرد: امروز یك روز شرمساری برای كسانی است كه با تروریست ها پروژه سازی كردند.
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد گزارش مارك لوكاك معاون دبیركل سازمان ملل در امور انسان دوستانه و كمك های اضطراری را كه منبعث از حامیان تروریست ها بود، به ظاهر حامی دیپلماسی اما در معنای واقعی كلمه جنگ سالارانه توصیف كرد.
الجعفری اظهار كرد: سازمان ملل متحد این حقیقت را كه ارتش تركیه بیش از 150 هزار نفر از ساكنان عفرین را آواره و مجبور به مهاجرت كرد، نادیده گرفته است. سازمان ملل همچنین این حقیقت را كه دمشق با خمپاره ها و راكت های تروریست ها هدف قرار می گیرد و جان هشت میلیون انسان در خطر قرار دارد نادیده می گیرد.
وی با نادرست خواندن اظهارات نماینده فرانسه تاكید كرد: فرانسه چون سفارتخانه ای در سوریه ندارد، نمی تواند به اطلاعات درست دسترسی داشته باشد، دولت سوریه در هفته گذشته بیش از چهار هزار تن مواد غذایی را برای غیرنظامیان ارسال كرد.
نماینده سوریه در سازمان ملل متحد به مساله استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه هم اشاره كرد و گفت: تروریست ها ازاین سلاح استفاده كردند و شما می توانید از پزشكان اسرائیلی كه كلاه سفید ها را درمان كردند، تحقیق كنید.
الجعفری افزود: همین الان مقدمات صحنه سازی دو نمایش درباره استفاده از تسلیحات شیمیایی در حومه دو استان درعا و ادلب از سوی گروه تروریستی « الخوذ البیضا » بازوی گروه تروریستی جبهه النصره با هدف متهم كردن دولت سوریه در حال اجراست.
وی با تاكید بر اینكه به زودی همه اراضی اشغالی سوریه از جمله جولان و عفرین را آزاد می كنیم، اظهار كرد: به ساعت آزاد سازی غوطه از تروریسم نزدیك شده ایم. حضور هرگونه تروریست یا متجاوزی در هر شكلی را در خاك سوریه رد می كنیم.
نماینده سوریه در سازمان ملل متحد خاطرنشان كرد: ساكنان غوطه شرقی، دست رد به سینه تروریست هایی زدند كه از آنها به عنوان سپر انسانی بهره برداری می كردند.
الجعفری تاكید كرد: نظامیان آمریكایی در مسیر ارسال كمك های بشردوستانه برای ساكنان اردوگاه آوارگان الركبان مانع تراشی می كنند. ما از سازمان ملل متحد می خواهیم با دولت سوریه همكاری كند و تسلیم فشارهای برخی از كشورهای غربی نشود .
اروپام**1429