۷ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۵۴
کد خبر: 82872501
۰ نفر
قاچاقچیان بیگانه سوخت در هرمزگان به دام افتادند

بندرعباس - ایرنا - فرمانده مرزبانی هرمزگان گفت كه با تلاش ماموران مرزبانی و كارهای اطلاعاتی، باند بیگانه قاچاق سوخت در شهرستان بندرلنگه این استان شناسایی و متلاشی شد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ علی اصغر خرم روی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار كرد: این گروه كه اعضای آن هندی تبار است، اقدام به قاچاق سوخت در حجم كلان می كرد.
وی توضیح داد: این باند كه برای انتقال محموله سوخت قاچاق به بیرون از مرزهای آبی كشور كوشش می كرد با اقدام به موقع مرزبانان شهرستان بندرلنگه در عملیاتی سریع و غافلگیرانه در هشت مایلی جنوب جزیره ابوموسی شناسایی شد.
سرهنگ خرم روی افزود: یك فروند شناور یدك كش به همراه 500 هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوییل به ارزش هشت میلیارد ریال در این عملیات از قاچاقچیان كشف و ضبط شد.
فرمانده مرزبانی هرمزگان ادامه داد: چهار هندی تبار به عنوان متهم دستگیر كه برای رسیدگی ویژه به موضوع، تحویل مقام های قضایی استان شدند.
سرهنگ خرم روی اظهار كرد: این محموله قاچاق قرار بود در بازار فرآورده های سوختی خلیج فارس به فروش رسد كه قاچاقچیان پیش از رسیدن به هدف خود مبنی بر خروج غیرقانونی گازوییل از جمهوری اسلامی ایران ناكام ماندند.
شهرستان بندرلنگه در باختر استان هرمزگان قرار دارد.
7198/2094/6033