۶ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۰۵
کد خبر: 82871779
۰ نفر
2هزار و 200 گروه دامپزشكی در ایام نوروز در كشور فعالیت دارند

قزوین- ایرنا- رییس سازمان دامپزشكی گفت: 2 هزار و 200 گروه دامپزشكی طی ایام نوروز در سطح كشور در زمینه كنترل و نظارت بهداشتی بر فرآورده های دامی فعالیت دارند.

علی رضا رفیعی پور روز دوشنبه در جریان بازدید از فعالیتهای دامپزشكی قزوین افزود: این گروهها در قالب هزار و 400 تیم بر تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی در ایام نوروز نظارت دارند.
وی اظهار كرد : در این راستا هماهنگی لازم با استانداری ها، فرمانداری ها، شهرداری ها و سازمانهای جهاد كشاورزی استان ها نیز انجام شده است .
رفیعی پور ادامه داد: گروههای نظارتی با بهره گیری از تمام امكانات و تجهیزات در تحقق برنامه ها و اقدامات نظارتی سازمان دامپزشكی كشور و به منظور حفظ سلامت مصرف كنندگان تشكیل شده است .
وی ادامه داد: همچنین در صورت نیاز برای اجرای بهینه طرح تشدید نظارت بر عملكرد مراكز تولید، توزیع و عرضه فرآورده های دامی، از همكاری كارگروه سلامت و امنیت غذایی استان ها، مراكز بهداشت و واحدهای تابعه و تعزیرات حكومتی نیز استفاده می شود.
به گفته وی اكیپ های نظارتی از 25 اسفند ماه تا 15 فروردین در سطح كشور به صورت شبانه روزی فعال هستند .
به گفته وی از ابتدای ایام تعطیلات نوروزی تا كنون در راستای نظارت های ویژه دامپزشكی بر عرضه، توزیع و تولید فرآورده های خام دامی در كشور یك میلیون كیلوگرم فرآورده خام دامی به دلیل غیر قابل مصرف بودن از چرخه مصرف خارج شده است.
رفیعی پور ادامه داد: در این ایام نوروز مراكز توزیع و عرضه فرآورده های دامی، رستوران ها، هتل ها، چلوكبابی ها و سایر اماكن كه از فرآورده های خام دامی برای طبخ غذا استفاده می كنند، با همكاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و سازمان دامپزشكی كشور تحت نظارت قرار دارند.
به گفته وی همچنین در ایام نوروز، خودروهای ویژه حمل فرآورده های خام دامی، كشتارگاه های دام و طیور، سردخانه های نگهداری فرآورده های خام دامی كارگاه های فرآوری و بسته بندی فرآورده های خام دامی نیز تحت كنترل سازمان دامپزشكی كشور هستند.
وی یادآور شد: در این ایام از فعالیت های خودروهایی كه مبادرت به عرضه فرآورده های خام دامی در جاده ها و معابر عمومی می كنند، نیز جلوگیری خواهد شد .
7390/6012