۶ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۱۹
کد خبر: 82871728
۰ نفر
تردد در راه هاي كشور 5 درصد افزايش يافت

تهران- ايرنا- جانشين معاونت سازمان راهداري سازمان راهداري و حمل ‌و نقل جاده‌اي كشور گفت: از ابتداي تعطيلات نوروزي تردد در راه هاي كشور در ايام تعطيلات نوروز نسبت به سال گذشته 5 درصد افزايش يافته است.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا از پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي، داريوش نصر با اشاره به تمهيدات اين سازمان در بخش راهداري براي سفرهاي نوروزي اظهار داشت: براي خدمت رساني بهتر به مسافران نوروزي تمهيداتي از جمله آمادگي ماشين‌آلات،‌ تجهيزات و اكيپ‌هاي راهداري پيش بيني شده است.
وي افزود: آزادراه‌هاي تهران - كرج، كرج - قزوين، تهران - قم و برخي بزرگراه ها و جاده ها مانند تهران - چالوس، فيروزكوه، و ورودي كلان‌شهرهايي مانند مشهد مقدس كه ترافيك بالاتري نسبت به ساير محورها و كلان‌شهر‌ها دارند، علاوه بر آرايش و تامين ماشين‌آلات مورد نياز، تمركز نيرو براي شناسايي نقاط پر حاثه به منظور آشكارسازي و رفع آن‌ها انجام گرفته است.
نصر از آماه باش كامل نيروهاي و تجهيزات راهداري در طول سفرهاي نوروزي خبر داد و گفت: 674 راهدارخانه، 1200 گروه راهدار، 14هزار پرسنل راهدار به همراه 9200 دستگاه ماشين آلات راهداري براي خدمت رساني به مسافران نوروزي در حالت آماده باش هستند.
وي با بيان اينكه ميمزي‌هاي مربوط به اين بخش ازيك ماه قبل آغاز شده است، افزود: علاوه بر شست و شوي تابلوها، تامين روشنايي 207 نقطه در تقاطع هاي همسطح و 59 نقطه در مقاطع مورد نياز، تامين، و رفع نواقص حفاظ هاي بتوني و فلزي در 117 كيلومتر از راه‌هاي كشور انجام شده است و تا هفته آينده ميمزي‌ها براي رفع نقايص احتمالي ادامه خواهد داشت.
اين مقام مسئول در سازمان راهداري گفت: 350 هزار متر مربع از رويه‌ راه‌ها كه بنا به دلايل مختلفي از جمله بارش‌هاي شديد برف و باران دچار آسيب شده بودند، شناسايي و عمليات لكه گيري، ترميم و بهسازي بر روي آن‌ها صورت گرفته است.
وي افزود: همچنين علاوه بر شناسايي و اجراي روكش آسفالت موضعي در 545 كيلومتر از سطح راه‌هاي كشور، رفع افتادگي شانه راه‌ها و نقاط پر تصادف نيز به طور مستمر در دست اقدام قرار دارد.
سفرهاي نوروزي هموطنان از 24 اسفند ماه آغاز شده است و تا 17 فروردين ادامه دارد؛ سازمان هاي خدماتي از جمله راهداري، پليس و هلال احمر در اين مدت به مسافران نوروزي خدمت رساني مي كنند.
اخبار اقتصادي ايرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**1108**2025

سرخط اخبار اقتصاد