تمرينات تيم ملي فوتسال بانوان با حضور 19 بازيكن آغاز شد

تهران - ايرنا - دور جديد تمرينات تيم ملي فوتسال زنان كه خود را براي دفاع از عنوان قهرماني در جام ملتهاي آسيا آماده مي كند، از امروز با حضور 19 ملي پوش و هدايت شهرزاد مظفر سرمربي تيم آغاز شد.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا ، تيم ملي فوتسال زنان كشورمان روزهاي چهارشنبه و شنبه (8 و 11 فروردين ماه) ميزبان تيم ملي فوتسال زنان چين است تا بتواند خود را براي حضور در جام ملت هاي آسيا آماده كند.
شهرزاد مظفر در گفت و گو با ايرنا با اشاره به اينكه اين اردو تا 14 فروردين ماه در مركز ملي فوتبال آزادي ادامه دارد، گفت: اردوي دوم تيم ملي 20 تا 28 فروردين ماه برگزار مي شود و هم زمان با برگزاري اين اردو تيم ملي دو ديدار تداركاتي در روزهاي 26 و 28 همين ماه مقابل تيم ملي فوتسال زنان اوكراين خواهد داشت.
به گفته مظفر در پايان دومين مرحله اردوي آماده سازي تيم ملي، اسامي پنج فوتساليست از تيم اعزامي تايلند خط مي خورد تا تيم با 14 بازيكن راهي تايلند شود.
سومين اردو يا اردوي متصل به اعزام تيم ملي فوتسال نيز دوم تا دهم اردبهشت ماه برگزار مي شود.
سرمربي تيم ملي فوتسال كشورمان در خصوص برنامه هاي تمريني اين تيم گفت: در اردوي اسفند ماه روي تمرينات بدنسازي تمركز كرديم و تمرينات تيم ملي در فروردين ماه بيشتر مرور تاكتيك ها و برطرف كردن ضعف هاي احتمالي بازيكنان در اجراي اين تاكتيك ها خواهد بود.
مظفر خاطر نشان كرد: براي ما پيروزي يا باخت مقابل تيم هاي چين و اوكراين اهميتي ندارد، بلكه مهم ترين هدف ما روياروي با اين دو تيم در جهت اجراي تاكتيك هاي تيمي ، هماهنگي هر چه بيشتر بازيكنان و افزايش تجربه آنان براي رويارويي با تيم هاي ژاپن و تايلند در مراحل بالاتر جام ملت هاي آسيا است.
وي ادامه داد: انتخاب چين براي ديدار تداركاتي با تيم ملي به دليل سرعتي بودن و شباهت اين تيم از نظرفني با اين تيم ها در جام ملتهاي آسيا است و مي تواند ما را به شرايط بهتري براي رويارويي با حريفانمان در جام ملت ها در تايلند برساند. از طرف ديگر تيم اوكراين يكي از تيم هاي خوب اروپايي است كه از قدرت بدني و سطح فني قابل توجهي برخوردار است و مي تواند حريف خوبي براي افزايش تجربه ورزشكاران و محك جدي آنان باشد.
مظفر در مورد ميزان آمادگي شاگردانش براي اين مسابقات گفت: هيچ تيمي حتي در بهترين شرايط نمي تواند مدعي شود كه ضعف يا مشكلي ندارد ما از نظر تاكتيك هاي حمله و دفاع تمام تلاشمان را كرده ايم كه تيم به شرايط خوبي از آمادگي دست يابد و اميدواريم بتوانيم با بالاترين سطح از آمادگي به مصاف حريفان برويم.
سرمربي تيم باشگاهي دانشگاه آزاد ادامه داد: اظهارات ما در مورد سطح برنامه هاي آماده سازي خودمان است و اين درحالي است كه ما در خصوص برنامه ها و سطح آمادگي تيم هاي حريف چيزي نمي دانيم و به اين ترتيب پيش بيني در اين خصوص كاري سخت است.
وي با توجه به احتمال رويارويي ايران مقابل تيم چين در مرحله يك چهارم نهايي جام ملت هاي آسيا خاطر نشان كرد: بيشتر حريفان ما در جام ملت هاي آسيا كشورهايي از جنوب شرقي آسيا هستند و در هر صورت بازي تداركاتي با چين، با توجه به نوع خاص بازي در اين منطقه مي تواند كمك زيادي به آماده سازي تيم ملي كند.
مظفر در ادامه از سطح آمادگي فني ، بدني و رواني بازيكنان اظهار رضايت كرد و گفت: از اواخر سال گذشته نفيسه اسلاميه به عنوان مشاور روانشناس در كنار تيم قرار گرفته و همين مي تواند بازيكنان را به سطح بهتري از آمادگي روحي رواني برساند.
جام ملت‌هاي فوتسال زنان آسيا از 12 تا 22 اريبهشت ماه به ميزباني تايلند برگزار مي شود و تيم ملي فوتسال زنان ايران در گروه چهارم اين رقابت ها با تيم هاي تركمنستان و ازبكستان هم گروه است.
در صورتي كه تيم ملي فوتسال زنان ايران بتواند عنوان قهرماني يا نايب قهرماني را در جام ملت هاي فوتسال زنان آسيا كسب كند، تيم دختران زير 17 سال ايران مي تواند در المپيك 2018 نوجوانان در آرژانتين به مصاف حريفان برود.
تيم ملي فوتسال بانوان ايران در نخستين دوره اين مسابقات در سال 2015 عنوان قهرماني را كسب كرده بود.
برنامه مسابقات ايران در جام ملت هاي فوتسال زنان آسيا به شرح زير است :
13 ارديبهشت : ايران - تركمنستان
17 ارديبهشت: ايران – ازبكستان
براي آگاهي از آخرين اخبار ايران و جهان با كانال ايرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شويد.
ورزشي **1828**1584