كشف سرقت در آذربايجان غربي 15 درصد افزايش يافت

اروميه- ايرنا- رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي آذربايجان غربي گفت: كشف سرقت در مدت اجراي طرح نوروزي امسال در استان 15 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزايش يافته است.

سرهنگ سامان غني زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در مدت اجراي طرح نوروزي مقابله با جرائم، هشت شبكه سرقت شناسايي و متلاشي شده است.
وي اضافه كرد: همچنين در اين مدت 27 نفر سارق حرفه اي و سابقه دار بومي و غير بومي كه در اين استان اقدام به سرقت مي كردند، دستگير شدند.
وي اظهار كرد: از اين شبكه ها و سارقان، اموال سرقت شده اي شامل خودرو، وسايل منزل، احشام و طلا كشف و به مالباختگان تحويل داده شد.
رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي آذربايجان غربي گفت: از زمان تشكيل قرارگاه سرقت در سه سال گذشته شاهد كاهش 37 درصدي سرقت در استان بوده ايم كه يك ركورد در كشور به شمار مي رود.
سرهنگ غني زاده افزود: پليس آگاهي با همكاري دستگاه هاي ديگر با استفاده از تجارب گذشته و برنامه ريزي هاي خوب در ايام تعطيلات نوروزي بستر وقوع سرقت را از مجرمان گرفته و اين امر موجب كاهش وقوع سرقت در استان شده است.
وي به مردم توصيه كرد كه پيش از سفر نوروزي هشدارهاي پليسي را جدي گرفته و با انجام كامل موارد ايمني، فرصت سرقت را از سودجويان بگيرند.
به گزارش ايرنا، طرح نوروزي پليس از اوايل هفته گذشته آغاز شده و تا پايان تعطيلات نوروزي ادامه دارد.
6009/2093

سرخط اخبار استان‌ها