۶ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۴۸
کد خبر: 82871537
۰ نفر
برداشت باقلا در ايرانشهر آغاز شد

زاهدان- ايرنا- مدير جهادكشاورزي ايرانشهر در جنوب سيستان و بلوچستان گفت: برداشت محصول باقلا از سطح 300 هكتار زمين هاي زير كشت اين شهرستان آغاز شد.

حسن شاه ولي بر روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا با بيان اينكه از هر هكتار زمين زير كشت 2 تن باقلا در ايرانشهر برداشت مي شود، پيش بيني كرد؛ تا پايان فصل برداشت بيش از 600 تن باقلا برداشت و روانه بازارهاي داخل و خارج از استان شود.
وي افزود: رقم باقلاي كشت شده در اين شهرستان از نوع محلي است كه با توجه به طعم و مزه مناسب آن بيشتر بصورت تازه خوري مصرف و مازاد آن نيز خشك و به بازار عرضه مي شود.
شاه ولي بر گفت: بيش از 400 نفر در كار كاشت داشت و برداشت باقلا در سطح شهرستان ايرانشهر مشغول بكار هستند.
مدير جهادكشاورزي ايرانشهر گفت: باقلا يكي از منابع عالي فيبر و پروتئين به حساب مي‌آيد و مصرف آن همراه با برنج، تمامي پروتئين‌ها و ‌اسيدهاي آمينه ضروري بدن را تامين مي‌كند.
وي افزود: كلسيم و پتاسيم موجود در باقلا از بروز پوكي استخوان جلوگيري كرده و به كنترل فشارخون بالا كمك مي‌كند.
شاه ولي بر ادامه داد: اين دانه گياهي همچنين سرشار از آهن، فسفر، مس، منگنز، منيزيم، ويتامين C، ويتامين A، ويتامين K، ويتامين B و اسيدفوليك است بنابراين براي رفع كم‌خوني هم مفيد است البته به شرطي كه نسبت به آن حساسيت نداشته باشيد.
وي افزود: باقلاي تازه طبع سرد و‌ تر و باقلاي خشك طبع سرد و خشك دارد. گل آن نيز طبع گرم دارد. ارزش غذايي باقلاي خشك شده نيز بيشتر از باقلاي تازه است اما ويتامين C باقلاي تازه بيشتر است.
ايرانشهر از توابع استان سيستان و بلوچستان در 335 كيلومتري جنوب زاهدان مركز اين استان واقع شده است.
7314 **6081