عارف دعوت آذری جهرمی را برای چالش «بی زباله» پذیرفت

تهران - ایرنا - رئیس فراكسیون امید مجلس شورای اسلامی، ضمن دعوت از مردم برای پیوستن به چالش «بی زباله»، از برگزاری نشستی با فعالان سازمان های مردم نهاد محیط زیستی در زمینه تبادل نظر درباره مسایل محیط زیستی پس از تعطیلات نوروز خبر داد.

به گزارش ایرنا، محمدرضا عارف در اینستاگرام خود نوشت: وزیر جوان كشورمان جناب آقای آذری جهرمی، اینجانب را به پیوستن به چالش بی زباله دعوت كرده اند. با توجه به وضعیت نامطلوب دفع زباله در كشورمان بخصوص در شهرهای شمالی و عدم اراده جمعی برای تفكیك زباله از مبدأ، بنده نیز تصمیم گرفتم این دعوت را قبول كنم.
وی افزود: اگر همه ما به این باور برسیم كه در پاكیزه نگه داشتن شهرمان باید از درون محیط زندگی و كارمان شروع كنیم و محیط زیست عاری از زباله داشته باشیم، می توان به آینده ای روشن در این زمینه امید داشت.
عارف نوشت: برخی طرح های تشویقی برای تفكیك زباله از مبدأ كه در یكی از مناطق شهر تهران انجام می شود و در ازای تفكیك زباله شهروندان را بیمه می كنند بسیار مفید و موثر است.
وی همچنین خبر داد: انشالله بعد از تعطیلات نوروز، نشستی را با فعالان سازمان های مردم نهاد محیط زیستی در زمینه تبادل نظر پیرامون مسایل محیط زیستی برگزار می كنم.
عارف افزود: از همینجا از همه مردم عزیز كشورمان می خواهم به این چالش بپیوندند و به هر طبیعتی كه در ایام نوروز سفر می كنند عكسی از جمع آوری زباله های اطراف خود با هشتك بی زباله ‌ انتشار دهند تا همه دست در دست هم تلاش كنیم برای داشتن طبیعت پاك.
به گزارش ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در صفحه اینستاگرام خود برای تداوم چالش «بی زباله»، چهار شخصیت سیاسی، سینمایی و ورزشی شامل آیت الله آل هاشم امام جمعه تبریز، محمدرضا عارف نماینده مجلس شورای اسلامی، پرویز پرستویی بازیگر سینما و احمدرضا عابدزاده دروازه‌بان اسبق تیم ملی فوتبال را به این چالش دعوت كرده است.
سیام ** 6984 ** 1071