نوروز انگیزه ای برای تلاش در مقابله با بی عدالتی است

تهران -ایرنا -معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در پیام تبریك نوروزی خود نوشت: نوروز انگیزه ای برای تلاش در مقابله با بی عدالتی و تبعیض به نفع همه انسان ها اعم از زن و مرد است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری معصومه ابتكار در پیام نوروزی خود نوشت: همزمانی نوروز عید باستانی ایرانیان با اعتدال بهاری و تحولی كه در جان عالم رخ می دهد، معنادار و بسیار الهام بخش است.
وی افزود: نوروز می گوید، پس از شب های طولانی زمستان كه بیم سردی دل ها می رفت، بهار با جلوه های امیدبخش و سرشار از زیبایی می رسد و طبیعت، نوید نور و نو شدن می دهد؛ چه در گیاه و درخت و چه در ذات انسان ها.
در ادامه این پیام تاكید شده است: نوروز را ایرانیان برای بزرگداشت حیات و تحول به سوی خوبی ها سال هاست كه غنیمت می شمرند‌؛ این را می توان انگیزه ای نیز برای تلاش در مقابله با بی عدالتی و تبعیض به نفع همه انسان ها اعم از زن و مرد برشمرد. باشد تا ملاك برتری فقط تقرب به سوی خوبی ها یا تقوی باشد‌.
ابتكار در این پیام ، این مناسبت عظیم تاریخی و تمدنی را به خصوص وقتی سیاه دلانی بر طبل دشمنی و جنگ با ایران عزیز می كوبند، باید فرصت تقدیم پیام صلح، نوعدوستی و امید به همه بشریت دانست.
اجتمام *2181*3063