ایجاد اشتغال و رفع بیكاری از مطالبات اصلی مردم كرمانشاه است

كرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه كرمانشاه بیكاری را یكی از معضلات اصلی استان دانست و گفت: ایجاد اشتغال و رفع بیكاری یكی از انتظارات مردم از دولتمردان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ آیت الله مصطفی علما روز سه شنبه در جلسه شورای اداری كرمانشاه با حضور رئیس جمهوری در سرسرای شهدای دولت استانداری با اشاره به اینكه دولت اقدام های بسیار خوبی برای رفع بیكاری در كرمانشاه داشته است، تعداد بیكاران استان را زیاد دانست و تصریح كرد: این موضوع نیاز به تلاش و كار مضاعف دارد.
وی با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های كرمانشاه در بخش های مختلف افزود: با استفاده از این ظرفیت ها و توانمندی ها می توان كارهای زیربنایی و اصولی فراوانی در استان انجام داد و از این طریق فرصت های شغلی جدید ایجاد كرد.
وی كرمانشاه را استانی مرزی دانست و گفت: این استان به دلیل مرزی بودن حساسیت‌های زیادی دارد كه باید موضوع بیكاری را در راس برنامه ها قرار داد.
امام جمعه كرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از دكتر روحانی رئیس جمهوری برای حضور در میان مردم زلزله زده استان كرمانشاه در زمان تحویل سال نو گفت: انتخاب این زمان برای سفر به كرمانشاه و حضور در میان مردم زلزله زده توجه و حمایت دولت از این مردم را نشان می دهد.
وی با بیان اینكه بعد از سفر رهبر معظم انقلاب به استان كرمانشاه خون و جان تازه ای در این منطقه تزریق شد، اظهار كرد: با وجود اینكه مردم این مناطق امكانات و خانه های خود را از دست دادند، قدردان خدمات نظام دولت هستند.
امام جمعه كرمانشاه با قدردانی از استاندار كرمانشاه گفت: آقای بازوند از زمان فعالیت خود در استان در حال رفت و آمد در مناطق زلزله زده است.

**بیكاری شایسته مردم استان نیست
رئیس مجمع نمایندگان كرمانشاه نیز در این جلسه مردم استان را مردمانی غیور و مرزدار دانست و ‌گفت: رتبه اول بیكاری شایسته این مردم نیست.
احمد صفری، تشكیل كارگروه اشتغال برای حل بحران بیكاری در استان كرمانشاه را راهكار مناسبی دانست و گفت: انتظار می‌رود كه دولت به صورت جدی برای ایجاد اشتغال در استان تلاش كند.
فرهاد تجری نماینده مردم شهرستان های سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین نیز در این جلسه از ملت و دولت در خدمت رسانی به مردم مناطق زلزله قدردانی كرد و گفت: مردم ایران در كنار دولت در زلزله كرمانشاه ها حماسه آفریدند.
وی بر تسریع در روند بازسازی مناطق زلزله زده تاكید كرد و افزود: انتظار داریم فضاهای اداری برای پیشبرد روند بازسازی در این مناطق در اولویت بازسازی قرار گیرد.
تجری همچنین بر بازگشایی مرزهای مسدود شده استان تاكید كرد و گفت: بازگشایی این مرزها در راستای توسعه این استان كمك شایانی می‌كند.
شهاب نادری نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه خواستار توجه جدی دولت به جاده های نامناسب منطقه اورامانات شد و گفت: جاده های این منطقه به قتلگاه تبدیل شده است.
او جاده را زیربنای توسعه دانست و تصریح كرد: انتظار داریم به زیرساخت های این منطقه توجه جدی شود.
نادری همچنین از رئیس‌ جمهوری خواست از نیروهای توانمند اقوام در پست‌های مدیریتی نیز استفاده شود.
او استمهال وام زلزله زدگان را یكی از مطالبات مردم دانست و گفت: انتظار داریم كل مناطق استان شامل این استمهال شود.
8066/3033

سرخط اخبار استان‌ها